Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROMOCJA
Chcemy dotrzeć do polskich agentów
O polskim rynku turystycznym z perspektywy hotelarzy z Kos rozmawiamy z Frantzisem Argyropoulosem, prezesem Verano Hotels. 

więcej...

KONFERENCJA
Bezpieczny urlop. Bezpieczne wakacje. Zdrowy wypoczynek 2019 na Mazowszu
5 czerwca odbędzie się konferencja organizowana przez Warszawską Izbę Turystyki pt. „Bezpieczny urlop. Bezpieczne wakacje. Zdrowy wypoczynek 2019 na Mazowszu.” Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00-13.00 w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych na Al. Prymasa Tysiąclecia 38 w Warszawie. więcej...

ORAGANIZACJE TURYSTYCZNE
Agata Zięba prezesem LOT
Powiatu Limanowskiego

W początkach maja powołano do życia Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego, która ma promować region i wspomagać rozwój turystyki. Na czele stowarzyszenia stanęła Agata Zięba która jest wicestarostą powiatu limanowskiego. Prezes jest absolwentką zarządzania i administracji publicznej w Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University.


więcej...


SAMORZĄDY

Marek Ciechanowski ponownie
prezesem DIT

W czasie Walnego Zebrania Członków Dolnośląskiej Izby Turystyki wybrane zostały nowe władze. Na czele organizacji ponownie stanął Marek Ciechanowski.

więcej...

EGIPT

Turyści ranni po
wybuchu bomby w Gizie

Trzy osoby zostały przewiezione do szpitali po tym, jak doszło do wybuchu bomby przy drodze prowadzącej do Wielkiego Muzeum Egipskiego.
W wyniku eksplozji ucierpieli turyści.

więcej...


BIURA

Grecos poleci z Modlina

Klienci Grecosa w tym sezonie polecą      

na swoje greckie wakacje z dziesięciu

lotnisk krajowych. Do siatki wprowadzony

został właśnie port Warszawa-Modlin.

więcej...

BIURA

Fly.pl brązowym Konsumenckim
Liderem Jakości 2019


FLY.PL otrzymał brązowe godło w kategorii     „Sklepy internetowe – turystyka” w programie Konsumencki Lider Jakości 2019 
za najwyższą jakość i największy wybór atrakcyjnych ofert. Jak mówi Grzegorz Bosowski, prezes FLY.PL, szczególnie cieszy go, że klienci docenili wygodę korzystania z serwisu internetowego i wysoką jakość obsługi, bo właśnie na te aspekty firma kładzie największy nacisk.


 

więcej...


PRODUKT
Wieliczka z rekordem przyjętych grup
W 2018 r. Kopalnia Soli w Wieliczce obsłużyła 1,75 mln turystów, o 40 tys. więcej niż rok wcześniej. To zasługa nie tylko rosnącego zainteresowania obiektem wśród gości, również wprowadzanych od 2016 r. zmian w organizacji ruchu turystycznego. Więcej czytaj w najnowszym numerze Wiadomości Turystycznych.


więcej...

PERSONALIA

Resort sportu i turystyki
wkrótce bez ministra

Minister sportu i turystyki Witold Bańka w styczniu 2020 r. przejmie obowiązki prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zrezygnuje z obecnej funkcji.

14 maja br. na spotkaniu w Montrealu Witold Bańka został wybrany wspólnym kandydatem na prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) przez przedstawicieli rządów w Radzie Fundacji tej agencji.


więcej...


PERSONALIA

Zetsche na czele
rady nadzorczej TUI

Dieter Zetsche ma zostać wybrany w przyszłym tygodniu przewodniczącym rady nadzorczej Grupy TUI, podaje „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

więcej...


PERSONALIA
Nowy prezes LOT Ziemia Mrągowska

W ostatnim czasie we władzach LOT Ziemia Mrągowska nastąpiły zmiany personalne. Nowym prezesem stowarzyszenia został Arkadiusz Mierkowski. Do tej pory Mierkowski pełnił w organizacji funkcję wiceprezesa.

więcej...

PRESS TRIP
Kuba otwarta na turystów 
Kuba zaprosiła150 dziennikarzy z całego świata na największe wydarzenie turystyczne w tym kraju: Międzynarodowe Targi Turystyczne FITCuba 2019, które odbyło się w dniach 6-11 maja na terenie zabytkowych fortyfikacji Morro-Cabana w Hawanie. 

więcej...


BRANŻA

TFG płaci za Olimp


Ponad 1 mln złotych wypłacił już Turystyczny Fundusz Gwarancyjny klientom biura podróży Olimp, które ogłosiło niewypłacalność na początku marca 2019 roku.

więcej...

STUDY TOUR
Dziennikarki wizytowały Split i okolice

W programie wyjazdu znalazł się m.in. udział w procesji św. Duje – patrona Splitu, wizyta w pustelni Blaca na wyspie Brač oraz zwiedzanie twierdzy Klis w której kręcono wybrane sceny do serialu „Gra o Tron”.
 

więcej...

KRONIKA

Budowa Portu Lotniczego „Warszawa Radom” – symbolicznie rozpoczęta

W symbolicznej inauguracji budowy     portu lotniczego w Radomiu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Wśród gości, poza premierem znaleźli się wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu do spraw CPK Mikołaj Wild oraz prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Mariusz Szpikowski.

więcej...

PERSONALIA

Dominika Pawłowska
zasiliła zespół STR CEE
 

Dominika Pawłowska objęła stanowisko menedżera sprzedaży i marketingu w STR CEE, firmie reprezentującej DMC z całego świata. Zanim Dominika Pawłowska związała się z STR CEE, pracowała w Kompas Poland, gdzie zajmowała się kontraktowaniem hoteli w Polsce dla Thomasa Cooka. 

więcej...


BRANŻA

Enter Air z rekordowym wynikiem

2018 rok był dla Enter Air najlepszym

pod względem wyników finansowych.

więcej...


PERSONALIA

Świętokrzyska ROT miała prezesa przez jeden dzień

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku woj.           

świętokrzyskiego, po jednym dniu zrezygnował

z funkcji prezesa tamtejszej

Regionalnej Organizacji Turystycznej.


więcej...

REGIONY
(Nie) spodziewana zmiana w ZROT
Brak zgody co do zasad współpracy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, a ZROT legły u podłoża zmian zarządu organizacji. Niejasne są jednak przyczyny odwołania w kwietniu całego zarządu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

więcej...


PERSONALIA

Aleksandra Panuś
dołączyła do Prestige Tours


Aleksandra Panuś, 
znana w branży dyrektor sprzedaży, rozpoczęła pracę w Prestige Tours. Ostatnio związana była z Net Holiday.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   94 >
 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter