Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Branża powinna zadbać o lepszą komunikację z mediami

Choć turystyka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż w Polsce, jej wizerunek w mediach zdaje się temu przeczyć. Jak to naprawić? Jarosław Kuźniar, dziennikarz TVN i gość IV Forum Agentów zastanawia się, jak poprawić komunikację między mediami a branżą, która w telewizji i prasie pojawia się głównie przy okazji upadków biur podróży lub zdarzeń, w których poszkodowani są turyści.


więcej...

Polski rynek lotniczy potrzebuje strategii

Ukazał się kolejny Raport Rynek Lotniczy 2015 przygotowany przez Wiadomości Turystyczne. Z dyskusji, jaka prowadzili uczestnicy konferencji poświęconej nowej edycji raportu, wyłania się podstawowy wniosek - Polska potrzebuje strategii rozwoju dla rynku lotniczego.więcej... [KOMENTARZE (1)]

Thomas Cook zanotował zysk po raz pierwszy od pięciu lat
Wzmożona kontrola kosztów i dobra sprzedaż to główne czynniki, którym Thomas Cook zawdzięcza dodatni wynik finansowy, mimo wielu zawirowań, jakich w tym roku świadkiem była branża turystyczna. więcej...

Greckie targi na Torwarze
Grecka Panorama – tak nazywają się targi turystyczne, zorganizowane przez agencję marketingową North Events, które odbędą się w dniach 12-13 grudnia br. na warszawskim Torwarze. Do tej pory nie było tak dużego wydarzenia promującego tylko jeden kierunek turystyczny.


więcej...

Arabskie graffiti na samolotach we Francji

„Allahu Akbar” (Bóg jest wielki)– taki napis po arabsku pojawił się na pięciu samolotach stacjonujących na dwóch francuskich lotniskach. Graffiti zamieszczono na czterech maszynach należących do easyJet i jednej do Vuelinga.

więcej...

Błaszczak: PNR musi być dostępny dla wszystkich

System Passenger Name Record, o wdrożeniu którego Unia Europejska dyskutuje od kilku miesięcy, powinien być dostępny dla wszystkich państw Wspólnoty – uważa Mariusz Błaszczak, szef MSW. Poinformowało o tym ministerstwo spraw wewnętrznych za pośrednictwem Twittera.więcej...


Dorota Dulińska została Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Dorota Dulińska (ur. 6.02.1977r.) jest absolwentką wydziału Turystyki i Rekreacji na Académie de Paris (2000r.), uzyskała też dyplom Języka i Cywilizacji Francuskiej na Uniwersytecie Sorbona. Jej zawodowa aktywność jest od lat związana z branżą turystyczną, pracowała we Francji m.in. w paryskich hotelach Novotel Paris Porte d’Orléans, Résidence de la Tour, a także w Stade de France, w Polsce przez ponad 9 lat odpowiadała w Grupie Accor i Orbis S.A. za sprzedaż usług hotelarskich sieci ibis. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 23/2015
ROZMOWA NUMERU Decydują dobre połączenia
Polska znajduje się wśród 15 najważniejszych rynków źródłowych dla Jordanii. Minister turystyki i antyku Królestwa Jordanii Nayef Hmeidi Al-Fayez liczy na zintensyfikowanie współpracy między branżą obu krajów.


więcej...

artykuł sponsorowany
Słowenia zaprasza na narty, też biegowe

Damjan Pintar, wiceprezes europejskiego stowarzyszenia stacji narciarskich FIANET, wieloletni prezes Active Slovenia opowiada o zaletach Słowenii jako zimowej destynacji turystycznej.
 

więcej...

Itaka kasuje Erzurum

Itaka odwołała zimowy program czarterowy do Turcji. Bezpośrednie loty z Polski do Erzurum, bo o tej miejscowości mowa, zostały tym samym całkowicie zlikwidowane.Opolski touroperator jako jedyny w Polsce oferował zimowe pobyty w tej tureckiej miejscowości.

więcej...

Branża o swojej przyszłości na IV Forum Agentów Biur Podróży

Rozmowy branżowe, prezentacje, panele dyskusyjne, debata z udziałem największych touroperatorów w Polsce – to wszystko czeka nas jutro w Adgar Plaza. Po raz czwarty Wiadomości Turystyczne zapraszają agentów na jedną z ważniejszych imprez branżowych w Polsce.

więcej...

Do zobaczenia w czwartek  na TT Warsaw!

Już jutro, 26 listopada, rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez targowych turystyki. Po raz 23. w Warszawie spotykają się touroperatorzy, agenci, przedstawiciele narodowych organizacji turystycznych, regionów, hoteli, ale także podróżnicy i po prostu turyści. „Wiadomości Turystyczne” jak co roku zapraszają na swoje stoisko – jeśli chcesz porozmawiać, podzielić się wrażeniami, podyskutować o kondycji branży - koniecznie odwiedź stoisko B3.


więcej...

W Brukseli utrzymany najwyższy stopień alertowy. Alarm także w Pradze
Ambasada RP w Belgii poinformowała, że w Brukseli utrzymany jest nadal najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Przedstawiciele placówki napisali swoich koncie na Twitterze, że w dalszym ciągu nieczynne są metro, szkoły, centra handlowe, kina, teatry, obiekty sportowe oraz mniejsze dworce kolejowe. Lotniska działają na razie normalnie.  więcej...

Ubezpieczenie chroni przed błędami w kalkulacji lub rezerwacji imprezy turystycznej

Agenci turystyczni w swojej pracy narażeni są na popełnianie błędów. Efektem takich błędów mogą być koszty, których pokrycie przekracza w dużym stopniu ich możliwości finansowe. Najbardziej kosztowne mogą się okazać pomyłki w rezerwacjach last minute, gdyż ich ewentualne anulowanie może wiązać się z koniecznością zapłacenia 90% ceny wyjazdu.  Obecnie agenci mogą wykupić polisę OC dla agentów, które oferuje część firm ubezpieczeniowych, jest ono jednak dość drogie, a towarzyszą im warunki, których spełnienie może być problemem.


więcej...

Zdobądź konkurencyjną przewagę dzięki sprawnym systemom płatności

W dobie szeroko rozwiniętej konkurencji każdy element może zdecydować o pozyskaniu lub utracie klienta. Na IV Forum Agentów Sebastian Ramatowski  z SIX Payment Services przedstawi propozycje usług oferowanych przez firmę sprzedawcom i agentom w dziedzinie bezgotówkowego obrotu płatniczego.
więcej...

Tomasz Jędrzejczak odwołany ze stanowiska
19 listopada premier Beata Szydło odwołała Tomasza Jędrzejczaka z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jędrzejczak zajmował to stanowisko od początku stycznia tego roku.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Atout France informuje o sytuacji w Paryżu

Atout France, Francuska Agencja Rozwoju Turystyki uruchomiła serwis na stronie internetowej, na której turyści mogą znaleźć aktualne informacje dotyczące pobytów w Paryżu po zamachach z 13 listopada bieżącego roku. Serwis działa między innymi po niemiecku, niestety na próżno szukać polskiej wersji językowej.

więcej...

Fałszywy alarm bombowy w samolocie Small Planet
Samolot Small Planet lecący z Warszawy do Hurghady musiał awaryjnie lądować w Burgas po tym, jak jeden z pasażerów poinformował pozostałych podróżujących i załogę, że ma przy sobie bombę. – Początkowo informacje te przekazywał na pokładzie tylko innym pasażerom, którzy zwracali mu uwagę, że nie jest to temat odpowiedni do żartów – mówi Jarosław Jeschke, prezes Small Planet. więcej...

Atout France zaprasza na kolejną edycję spotkań z francuską branżą turystyczną

Tables Rondes to spotkanie przy kolacji z przedstawicielami destynacji turystycznych, hoteli, zabytków i przewoźników francuskich. To wyjątkowa okazja, aby w swobodnej atmosferze, przy smacznym posiłku nawiązać cenne kontakty z francuskimi profesjonalistami z branży turystycznej – i nie trzeba przy tym wyjeżdżać z kraju!


więcej...

Prezes MerlinX-a omawia najnowsze trendy w social media

MerlinX towarzyszy Ogólnopolskiemu Forum Agentów Biur Podróży prawie od początku jego istnienia. Jako Partner Złoty Forum wspiera nas także merytorycznie. W tym roku założyciel i prezes MerlinX-a, Tomasz Berdowski odniesie się to kwestii, jaki możliwości daje agentom turystycznym Internet i jak je umiejętnie wykorzystać. Po erze facebooka firmy szukają nowych środków dotarcia z ofertą do klienta. W internecie rekordy popularności biją Twitter i Instagram i tam należy szukać potencjalnych odbiorców. Dobrze więc być na bieżąco i wiedzieć, gdzie w Internecie trzeba się pokazywać, aby nie zostać w tyle za szybko rozwijającym się światem mediów społecznościowych.

więcej...

< 1   ...   201 202 203 204 205 207 208 209 210 211   ...   264 >
 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter