Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Atak wymierzony w tajlandzką turystykę

Sierpniowy atak bombowy w Tajlandii był wymierzony w turystów i gospodarkę kraju. Takie słowa padały z ust prominentnych tajlandzkich polityków w pierwszych godzinach po wybuchu. W zamachu bombowym, który miał miejsce w centrum Bangkoku, w pobliżu popularnej atrakcji turystycznej, hinduskiej świątyni Erawan, zginęło co najmniej 20 osób.


fot. commons.wikimedia.org, Government of Thailand, CC BY 2.0

więcej...

Austria na lato - w stylu slow i blisko natury
Austria przekonuje, że z bogatą ofertą kulturalną, kulinarną i wypoczynkową jest idealną destynacją na wypoczynek letni. Pod hasłem „Turystyka w zmieniającym się świecie” zebrało się w Kals am Grossglockner na zaproszenie Austriackiej Organizacji Turystycznej ponad 100 przedstawicieli branży i mediów z całego świata na kolejnej edycji atb_experience.


więcej...

Nielegalny organizator przyłapany
Biuro Omegaobozy działa od maja 2010 r. we Wrocławiu. W ofercie organizatora znajdują się zimowe i letnie obozy dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. obóz sportowo-językowy w Łazach czy obóz narciarsko-snowboardowy w Białym Dunajcu. Biuro ma swoją stronę internetową oraz promuje się na facebooku. Wszystko działałoby bez zarzutu, gdyby nie fakt, że nie zostało ono zarejestrowane jako organizator turystyki, a wypoczynku nie zgłoszono do akceptacji kuratora. więcej... [KOMENTARZE (3)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 16/2015

Istnieją granice marketingu
Według touroperatorów żonglowanie cenami ofert to dobry sposób na wzmocnienie popytu. O tym, czy ceny powinny być jednakowe we wszystkich kanałach dystrybucji oraz czy rabaty psują rynek – dyskutują na łamach WT Marek Kamieński z OSAT-u i Artur Rezner z TUI.


więcej...

Agroturystyka na celowniku
Ostatnie miesiące obfitują w nowe inicjatywy mające na celu uporządkowanie i promowanie polskiej turystyki wiejskiej. Na początku maja ruszył wspólny projekt Ministerstwa Rolnictwa i POT-u „Wypoczywaj na wsi”. Teraz powołano Konsorcjum Turystyki Wiejskiej przy POT, którego zadaniem będzie  tworzenie i promocja markowego produktu z tego obszaru. więcej...

W 2016 roku poznański Tour Salon w lutym!

26. poznańskie Targi Tour Salon 2015 odbędą się jeszcze w tradycyjnym terminie, czyli w dniach 15-17 października br. Natomiast już kilka miesięcy później branżę turystyczną czeka kolejna edycja imprezy, gdyż organizatorzy postanowili przenieść je na luty.więcej...

O milion więcej Polaków wyjedzie na wakacje
Eksperci turystyczni nie muszą obawiać się o swoją zawodową przyszłość. Taki wniosek może wypływać z badania Planów Wakacyjnych Polaków. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 15/2015

MEN uznał racje branży
Projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty jest już w Sejmie. Największym sukcesem jest nałożenie na osoby fizyczne obowiązku złożenia oświadczenia o organizacji wypoczynku na zasadach non-profit.więcej...

artykuł sponsorowany
Poznaj wyjątkowe atrakcje Polesia

Rowerowa wycieczka, nordycki spacer na łonie natury, a może chwila aktywności podczas kajakowej wyprawy po jeziorze? To tylko część atrakcji, jakie czekają na każdego, kto odwiedzi malowniczą Gminę Urszulin na Lubelszczyźnie. 
 

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Budujmy system ostrzeżeń

Rekomendacje MSZ nie zawsze są precyzyjne, a branża decyzje musi podejmować na bieżąco. O turystyce w czasach zamachów terrorystycznych mówi Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem.


więcej...

Branża coraz lepiej... a psy szczekają - komentuje Ewa Kubaczyk

Za nami kolejny ranking „Wiadomości Turystycznych” – Touroperatorzy 2015. Wnioski wynikające z raportu napawają optymizmem – biura osiągają coraz lepsze wyniki, ich stabilizacja nie budzi wątpliwości, nawet mimo niepewnej sytuacji politycznej w najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach świata. Największe biura touroperatorskie zwiększają swój udział w sprzedaży, co jedynie potwierdza trend zmierzający ku konsolidacji rynku. Krótko mówiąc – jest dobrze. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Indonezja chce dwukrotnie zwiększyć liczbę turystów

Do 2019 r. Indonezja chce zwiększyć liczbę przyjazdów z zagranicy z obecnych dziewięciu do 20 mln. Przychody branży miałyby wzrosnąć z 10 mld do 20 mld dolarów. Taki cel stawia sobie indonezyjskie ministerstwo turystyki.

 

więcej...

Oferta luksusowa w jednym pakiecie

Firma obsługująca system Destinations of The World (DOTW) we współpracy z linią lotniczą Emirates oraz hotelem Burj Al Arab zacieśniają współpracę. – Nasze firmy działają w tym samym obszarze, dlaczego zatem nie mielibyśmy współpracować w pozyskiwaniu klientów – mówiła Edyta Romanowska z oddziału DOTW w Polsce. więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 14/2015

TEMAT NUMERU Kuba wprowadza rozliczenia turystyki w dolarach

Pod koniec czerwca polscy touroperatorzy otrzymali informację o zmianie waluty rozliczeń za sprzedaż miejsc w kubańskich hotelach. Od 1 listopada zamiast w euro europejscy organizatorzy mają płacić za pobyt klientów w dolarach amerykańskich. Oznaczać to może wzrost cen pobytów na Kubie. W Niemczech branża liczy się z kosztami wyższymi nawet o 30 proc.


 

więcej...

Smaki Portugalii wzmacniają współpracę polsko-portugalską

Flavours of Portugal to jedna z największych imprez gastronomicznych w Polsce. To święto obu krajów, w trakcie którego odbywały się liczne warsztaty, spotkania i degustacje. Celem jest wzmacnianie stosunków polsko-portugalskich oraz szerzenie wymiany kulturalnej i handlowej. więcej...

Europa potrzebuje wspólnej przestrzeni powietrznej
 Obecnie europejska przestrzeń powietrzna obsługiwana jest przez kilkaset punktów kontrolnych i wież, których zakres kompetencji wyznaczają częściowo granice państw. Sprawia to, że piloci muszą w czasie jednego rejsu kontaktować się z wieloma kontrolerami, co gorsza, trasy przelotu wyznaczane są właśnie w oparciu o podział kontroli nad poszczególnymi terenami. Skutkiem są dłuższe i droższe przeloty. 
więcej...

Czy tania zima zaszkodziła ofercie letniej?
Agenci mówią zgodnie – tak długo, jak w tym roku sprzedaż wakacji jeszcze nigdy się nie rozkręcała. Po stosunkowo dobrej sprzedaży w okresie zimowym wiosna przyniosła raczej smutny obraz w biurach podróży.
więcej...

Itaka liderem rankingu touroperatorów 2015

 Z analizy ankiet nadesłanych przez touroperatorów wynika, że ogólne wyniki finansowe organizatorów turystyki są zadawalające. Pomimo zagrożeń (m.in. takich jak spowolnienie gospodarcze), w latach 2011-2014 większość biur podróży poprawiła swoje wyniki we wszystkich badanych kategoriach: liczba klientów, obroty, zyski, rentowność sprzedaży, wydatki mediowe. Szczególnie ważna jest ta ostatnia kategoria, gdyż świadczy o silnej walce o klienta i udział w rynku. Te działania okazały się efektywne dla wielu biur podróży, pozwalając zrealizować zaplanowane cele.

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 13/2015

TEMAT NUMERU  Ścisła czołówka bez zmian Redakcja „Wiadomości Turystycznych” przygotowała kolejną edycję rankingu Touroperatorzy – liderem pozostaje Itaka, przetasowania na następnych pozycjach, zmiany w wielkości obrotów u mniejszych organizatorów. (Raport bezpłatnie dla prenumeratorów "WT")


więcej... [KOMENTARZE (2)]


Turystyka uzdrowiskowa - najnowsze wydanie

Dzisiejsze uzdrowiska to nie tylko ośrodki terapeutyczne czy rehabilitacyjne, to także rozbudowane strefy wellness i spa, w których można skorzystać z zabiegów działających zbawiennie zarówno na ciało, jak i umysł.

więcej...

< 1   ...   204 205 206 207 208 210 211 212 213 214   ...   264 >
 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter