Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA
OSAT stworzył dekalog dobrych praktyk

Członkowie OSAT-u już od kilku lat stosują się
do stworzonego przez siebie dekalogu obrych praktyk. Teraz dokument objął swym patronatem wiceminister turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.

więcej...

DOFIANSOWANIE
Dodatkowe 50 mln zł na promocję podczas EXPO 2020 w Dubaju


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca małe i średnie firmy do wzięcia udziału w konkursie, który może pomóc w dotarciu z ofertą na rynki krajów Zatoki Perskiej.


więcej...

WYDARZENIE

Wstęp na ITB Berlin tylko z wypełnioną deklaracją

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie Europy organizatorzy ITB Berlin wprowadzili dodatkowe wymagania wobec wystawców.

więcej...

KONKURS
Dawna Kuchnia Górali Gorczańskich zwycięzcą w kategorii projekt specjalny – Róża Regionów 2019

Niebanalny pomysł Gminy Ochotnica Dolna został zauważony przez oceniających. Przepisy mające swoje historie i pochodzenie zebrane w pięknej oprawie z licznymi zdjęciami zapewne spodobają się jeszcze nie jednemu. 
więcej...

BIURA PODRÓŻY
Nekera ruszyła
Zespół doświadczonych menedżerów, którzy 
przez lata związani byli z Neckermannem, działa wspólnie pod przewodnictwem Macieja Nykiela
w nowym biurze podróży. Nekera, bo o nim mowa, już w tym roku chce obsłużyć kilkadziesiąt tysięcy turystów. 
więcej...

WYDARZENIE
Ambasada promowała Białoruś

Polska branża turystyczna zapoznawała się z potencjałem turystycznym Białorusi. Szczególne zainteresowanie wzbudziła oferta sanatoryjna.

więcej...

WYDARZENIE
ODYSY przyznane
Konkurs honorujący małopolskie firmy z branży turytycznej, które odznaczają się najlepszą jakością usług zorganizowano po raz 25.  
więcej...

KONKURS 
Laureaci konkursu Róży Regionów:
Powiat namysłowski –
mobilny przewodnik  

Spośród licznych zgłoszeń w kategorii aplikacja mobilna kapituła wyłoniła jako najlepszy produkt zgłoszony przez powiat namysłowki. Wyróżniał się na tle innych swoją funkcjonalnością i niebanalną szatą graficzną.

 
więcej...

WYDARZENIA

Targi ITB odbędą się zgodnie z planem

Zwiększająca się liczba przypadków zachorowań w Europie wywołanych koronawirusem była powodem spekulacji mediowych dotyczących targów ITB. W sieci pojawiły się sugestie, że impreza może być odwołana.
 


więcej...

LUDZIE

Maciej Szczechura pokieruje PR-em w Rainbow

Maciej Szczechura, doradca zarządu ds. marketingu 
i e-commerce w biurze podróży Rainbow, objął stanowisko rzecznika prasowego touroperatora. Z firmą związany jest od lutego zeszłego roku, wcześniej realizował projekty marketingowe i z
obszaru sprzedaży między innymi w Getin Noble Banku, Euro Banku, pracował też w agencji mediowej DBB.Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Oksfordzkiego.

więcej...

WYDARZENIE
Tour Salon rozpoczął targowy sezon hasłem „Odkryj smak przygody”

Na Tour Salon 2020 swoje oferty prezentowały  miasta, gminy, powiaty, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, ale także parki rozrywki, muzea, szlaki piesze, rowerowe i wodne, czy  hotele.

 
więcej...

PROMOCJA
Najstarsza kopalnia soli w Polsce, aktualnym kierunkiem udanych wycieczek dla grup zorganizowanych.

Kopalnia Soli Bochnia jest najstarszą kopalnią
soli kamiennej w Polsce.
 

Ten unikalny w skali światowej zabytek, jest najstarszym nieprzerwanie działającym zakładem przemysłowym w Europie. Bocheńska kopalnia została uznana za Pomnik Historii, a w 2013 r. dołączyła do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. 

więcej...

KORONAWIRUS

MSZ ostrzega przed podróżami do Włoch

W ostatnich dniach we Włoszech odnotowano
100 przypadków zachorowań wywołanych koronawirusem, głównie w północnej części kraju. Choć na razie nie ma wyraźnych zaleceń, by zrezygnować z podróży, „MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe” i dodaje, „że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a włoska Obrona Cywilna podkreśla, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa”.

więcej...

DESTYNACJE

Władze chcą zakazać otwierania nowych hoteli w Cancun

Fonatur (Meksykański Narodowy Fundusz
Promocji Turystyki) i rząd Meksyku po raz
pierwszy włączyły się w dyskusję o ograniczeniu rozwoju sektora hotelowego w Cancun, donosi portal Travel Weekly powołując się na meksykański portal branżowy Reporteur.mx . W planach znajduje się przeprowadzenie studium wykonalności dla ok. 14 tys. pokojów, które miałyby powstać w regionie Quintana Roo.

więcej...

BRANŻA

UNWTO walczy o turystykę w Parlamencie Europejskim

Sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki
(UNWTO) odbył szereg spotkań z członkami Parlamentu Europejskiego. Ich celem było włączenie sektora turystyki do agendy działań Unii Europejskiej. Europa to nie tylko jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych, ale też bardzo ważny rynek emisyjny. To właśnie tu znajdują się jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie – Hiszpania i Francja i to tu leżą Niemcy, których obywatele
należą do bardzo aktywnych turystów.

więcej...

DESTYNACJE

Bułgaria otworzy przedstawicielstwo turystyczne w Polsce

Minister turystyki Bułgarii, Nikolina Angelkowa,
zapowiedziała w czasie wizyty w Warszawie, że jeszcze w tym roku kraj otworzy w Polsce swoje przedstawicielstwo turystyczne przy ambasadzie. Minister Angelkowa podkreślała, że choć Polacy znają i lubią Bułgarię, to nadal istnieje duży potencjał rozwoju w obszarze turystyki przyjazdowej z naszego kraju. 

więcej...

PRACA
POT szuka dyrektorów ZOPOT-ów do Wiednia i Tokio

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na stanowiska dyrektorów Zagranicznych Ośrodków POT w Austrii i w Japonii. Zwycięzca tego pierwszego będzie nadzorował promocję naszego kraju na rynkach austriackim i szwajcarskim, tego drugiego na japońskim i południowokoreańskim.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

Itaka sprzedaje lokalne wycieczki i atrakcje w MerlinX

Seeplaces.com to platforma należąca do
Itaka Holdings, na której znajduje się ponad 1,2 tys. wycieczek lokalnych i innych atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia w czasie urlopu. Od 19 lutego br. agenci mogą sprzedawać je przez system rezerwacyjny MerlinX.

więcej...

BIZNES

Przejęcie Condora przez PGL zakończy się w kwietniu

Condor szacuje, że do połowy kwietnia uda się
zakończyć proces przejęcia przewoźnika przez Polską Grupę Lotniczą. Wówczas nowy właściciel będzie mógł spłacić 380 milionów euro kredytu pomostowego, jakiego linii udzielił niemiecki rząd.Jak mówi Ralf Teckentrup, prezes Condora, jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem. Sąd we Frankfurcie przyjął plan ochrony przedstawiony przez syndyka Lucasa Flöthera, a niemiecki Urząd Antymonopolowy wydał zgodę na przeprowadzenie transakcji.

więcej...

WYDARZENIA

ITB w Berlinie zgodnie z planem, w Chinach odwołane

Organizatorzy targów ITB podjęli decyzję
o odwołaniu imprezy w Chinach, która
planowo miała się odbyć w maju tego roku (13-15 maja) w Szanghaju. Powodem decyzji jest ryzyko związane z szalejącym koronawirusem.

więcej...

< 1   ...   207 208 209 210 211 213 214 215 216 217   ...   324 >
 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter