Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

ITB 2014 krok po kroku

Przekonaj się jak w tym roku zaprezentuje się Polska oraz dowiedz się jak dotrzeć na imprezę.

Przed targami...

TERMINY: 5–9 marca 2014 r. (środa-niedziela)

Dni branżowe: 5–9 marca 2014 r., 10.00 –18.00

Dni otwarte dla wszystkich: 8–9 marca 2014 r., 10.00 –18.00

Miejsce: Messe Berlin, Messedamm 22, 14055 Berlin

 

WSTĘP NA TARGI: Ceny: bilet dzienny on-line – 32 euro, na miejscu – 48 euro, pięciodniowy on-line – 38 euro, na miejscu – 58 euro. Ceny biletów w czasie dni otwartych dla publiczności: dzienny on-line – 12 euro, na miejscu – 14,50 euro, studencki (tylko 8 i 9 marzec) – 8 euro, bilety last minute (ważne tylko 9 marca do godz. 14) – 8 euro. Wejściówka dla członków IATA – 38 euro. Na nadchodzącą edycję targów ITB (05-09.03.2014r.) polskie przedstawicielstwo Targów Berlińskich nie będzie mieć w sprzedaży biletów studenckich wielokrotnego wstępu. Grupy studenckie mogą nabyć te bilety bezpośrednio u organizatorów w cenie 32 euro. Studenci muszą mieć ukończone 18 lat. Za bilety wystawiana jest wspólna faktura dla uczelni. Nauczyciele muszą kupić bilety w pełnej cenie. 

 

Dostępne wejścia: Targi ITB zajmują niemal wszystkie hale. Najwygodniejsze (najbliżej przystanków) są wejścia północne (od ulicy Masurenalle) i południowe (od Jaffestrasse), ewentualnie wschodnie (od Messedamm). Wejście najbliżej polskiego stoiska znajduje się od strony wschodniej.  

 

Transport:

• Polecamy dojazd środkami komunikacji publicznej, zwłaszcza kolejką S-Bahn i metrem (U-Bahn). Bilety dostępne są w automatach na stacjach. Należy je kasować w kasownikach na peronach. Tereny targowe znajdują się w strefie biletowej B. Bilet jednorazowy dla stref AB kosztuje 2,60 euro, bilet dobowy – do siedmiu euro. Dostępne są też dobowe bilety grupowe – maksymalnie dla pięciu osób.

• Warto zakupić kartę „Berlin Welcome Card“. Uprawnia ona do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej przez dwa, trzy lub pięć dób oraz do zniżek przy kupnie biletów na ponad dwustu różnych atrakcji turystycznych i kulturalnych w Berlinie, a dla strefy C – także w Poczdamie. Karta jest dostępna na lotniskach, stacjach kolejowych, w punktach informacji turystycznej oraz na www.visitberlin.de.

Więcej informacji o podróżowaniu po Berlinie na www.visitberlin.de

 

S-Bahn. Z centrum: „Ringbahn”, linie S41 i S46, kierunek Gesundbrunnen i Westend, stacja „Messe Nord/ICC” (wejście północne, hale 8-24), linia S42, kierunek Schoeneberg, stacja „Messe Nord/ICC” (wejście północne), linie S75, S3, kierunek Spandau,stacja „Messe Süd” (wejście południowe – hale 1-7, 25-26), linia S7 w kierunku Postdam, stacja:  „Messe Süd” (wejście południowe)

 

Z dworców kolejowych (dworzec centralny, stacje Zoologischer Garten, Charlottenburg, Ostbahnhof i Lichtenber): linia S5 - kierunek Spandau, linia S7  kierunek Postdam, S75 - kierunek Westkreutz i wszystkie linie w kierunku Westkreutz: przesiadka na linię S41 lub S46 w kierunku Gesundbrunnen i Westend, przystanek Messe Nord/ICC (wejście północne)

 

Z lotniska Schoenefeld: linia S9 w kierunku Blankenburg do stacji Schoeneweide, przesiadka na linię S46 w kierunku Westend, przystanek Messe Nord/ICC (wejście północne) lub też linia S9 w kierunku Pankow do stacji Ostkreutz, przesiadka na linię 42, przystanek Messe Nord/ICC Linia S45 w kierunku Bundesplatz do stacji Suedkreutz, przesiadka na linię 42, przystanek Messe Nord/ICC

 

U-Bahn. Z centrum: linia U2, kierunek Ruhleben, stacja Kaiserdamm lub Theodor-Heuss-Platz (wejście północne)

 

Autobusy: Z centrum: linie M49, X34, X49, 104, 139, 218, 219 i 349 do przystanków Messedamm /ZOB/ICC albo Messegelande/ICC (wejście północne), linie 218, 349 w kierunku U-Theodor-Heuss-Platz do przystanku S-Messe-Sud (wejście południowe).

Z lotniska Tegel: linia X9, kierunek Zoologischer Garten do przystanku Jungfernheide, przesiadka na linię S42 w kierunku Schoeneberg do stacji Messe Nord/ICC.

Warto sprawdzać ewentualne zmiany w komunikacji miejskiej.

 

Informacje o rozkładach jazdy:

Metro i autobusy: Berliner Verkehrsbetriebe (underground/subway, bus): www.fahrinfo-berlin.de,

Kolej miejska naziemna: S-Bahn Berlin (city trains): www.s-bahn-berlin.de

 

Dojazd samochodem: Z obwodnicy Berlina A 10 skręcamy na A115 i podążamy za drogowskazami na Messegelande /ICC, Dane GPS: 52.50133◦ N  / 13.27431◦ E

 

Obok terenów targowych znajdują sie bezpłatne parkingi. W razie potrzeby dla zwiedzających udostępniany jest też parking przy stadionie Olympia. W centrum Berlina obowiązuje opłata ekologiczna (należy wykupić winietę – można ją zamówić przez internet na www.car-germany.eu lub www.umwelt-plakette.de, a także m.in. w centrach TÜV i DEKRA, ale też w autoryzowanych warsztatach i na stacjach benzynowych w Berlinie) – informacje m.in. na  www.visitberlin.de. Tereny targowe są poza strefą ekologiczną – przy wjeździe bezpośrednio z autostrady, bez przejazdu przez centrum, winieta nie jest wymagana. Tereny targowe są dobrze oznaczone i ich znalezienie nie powinno być kłopotliwe. Jednak ze względu na zatłoczone trasy i parkingi sugerujemy raczej korzystanie z komunikacji publicznej.

 

W programie

Oficjalne otwarcie Targów: „Opening Ceremony" odbędzie się 4 marca 2014 r. w godzinach popołudniowych. Na tę uroczystość obowiązują osobne zaproszenia.  

 

Kraj partnerski: Meksyk

Logo/hasło przewodnie: Live it to believe it

Program: Jako kraj partnerski ITB Berlin 2014 Meksyk zorganizuje ceremonię otwarcia w przeddzień oficjalnej inauguracji, czyli 4 marca 2014 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC). Podczas całego wydarzenia Ministerstwo Turystyki Meksyku i Meksykańska Izba Turystyki przeprowadzą wiele imprez towarzyszących. Dokładny program imprez nie jest jeszcze zamknięty.

 

Virtual Market Place

Jak co roku, niezawodnym sposobem na zaplanowanie efektywnego uczestnictwa w targach ITB Berlin jest aplikacja Virtual Market Place. Wirtualna platforma gromadzi wystawców biorących udział w najbliższej edycji ITB. Po wejściu na stronę www.virtualmarket.itb-berlin.de należy wyszukać wystawców oferujących interesujące nas produkty turystyczne/destynacje i odznaczyć tych, z którymi chcemy się spotkać. Następnie wystarczy wydrukować tak opracowaną listę z mapkami wybranych miejsc, z którą udajemy się w spacer po halach targowych.

 

Dowiedz się o nowych technologiach w turystyce:

5.03 – Konferencja „BYOD And Mobile Security”, 15:30 – 16:00, hala 6.1, eTravel Lab 

6.03 – Prezentacja „Big Data And The Future Of Mobility”, 10:30 – 11:00, hala 6.1, eTravel Lab 

7.03 – Wykład „Total Trip Planning”, 15:30 – 16:00, hala 6.1, eTravel Lab; Prezentacja „Do You Have Internet Access? Mind Games Of A Mobile App In Tourism”, 11:30 – 12:00, hala 6.1, eTravel Lab 

 

Kongres ITB Berlin 2014

Kongres dzieli się na dziewięć części tematycznych: Future/Hospitality/Marketing (zmiany ekonomiczne i społeczne i ich wpływ na branżę turystyczną/trendy w hotelarstwie/rynek luksusowy), Business Travel Forum (podróże biznesowe i MICE), Destination Days (poświęcone konkretnym regionom i zainteresowaniom turystów, np. zwiedzaniu ogrodów lub obszarów niebezpiecznych), PhoCusWright@ITB (trendy w turystyce omawiane przez szefów globalnych firm), CSR (zrównoważony rozwój, odnawialna gospodarka, poszanowanie praw człowieka i miejscowych kultur w turystyce), Young Professional (dla osób rozpoczynających karierę w turystyce), Wellness (forum ekspertów), eTravel World (technologie informatyczne w turystyce), warsztaty (różne tematy). W programie przewidziano między innymi:

5.03 – 11:00–19:00, hala 11.1 – cykl spotkań i wartatów prowadzonych przez naukowców oraz wykfalifikowanych ludzi branży, dotyczący rozwoju własnych kompetencji.

6.03 – 10:30–17:00, hala 7.1a, Auditorium New – Dzień Doskonalenia Operacyjnego Biznesu Turystycznego oferuje sesje edukacyjne oraz warsztaty dla mniejszych grup. Personel operacyjny MŚP otrzyma praktyczne porady jak kontrolowac koszty i zwiększyć produktywność.

7.03 – 10:30–17:45, hala 7.1a, Auditorium New – cykl wykładów poświęcony wyzwaniom i perspektywom międzynarodowego zarządzania docelowego, a także coraz bardziej popularnych form turystyki zrównoważonej. Przeanalizowany zostanie również potencjał turystyczny w krajach dotkniętych różnego rodzaju kryzysami.

Cały program dostępny jest na stronie: www.itb-kongress.de/en/ConventionProgram/index.jsp 

 

 

Polska na ITB

Hasło przewodnie: POLSKA. LASS DICH VERZAUBERN

 

Produkty priorytetowe: turystyka uzdrowiskowa spa & wellness, city breaks, turystyka aktywna, w tym promocja Polski w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W związku z tym sportowym wydarzeniem wydzielona zostanie części stoiska, która będzie poświęcona mistrzostwom.

 

• 6 marca 2014 r., aby zachęcić gości do korzystania z polskiej oferty uzdrowiskowej i spa, odbędzie się prezentacja multimedialna produktu priorytetowego, jakim jest w tym roku „Zdrowie i Uroda”. Przygotowana została także specjalna wyspa produktowa, gdzie promować się będą członkowie Konsorcjum Zdrowie & Uroda. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji między innymi masaże, pokazy zabiegów, prezentacje wód mineralnych i kosmetyków.

• Polska restauracja, jak co roku promować będzie najlepsze, wytwarzane z ekologicznych składników dania tradycyjnej kuchni polskiej. Prezentowane będą również produkty regionalne, które jako już nieliczne na świecie uprawiane są od wielu lat tymi samymi sprawdzonymi przez pokolenia sposobami.

• Jedną z największych atrakcji będzie Camper Małopolski. W ten sposób, region kontynuuje swoją międzynarodową kampanię promocyjną, która została świetnie przyjęta w Niemczech.

• Lubuska Organizacja Turystyczna zaprezentuje siłę turystyki aktywnej oraz ofertę wybranych zabiegów pielęgnacyjnych w specjalnie do tego celu przystosowanym camperze. • Dolnośląska Organizacja Turystyczna postawiła w tym roku na dwa główne wydarzenia związane z regionem. Pierwszym z nich są Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej na przełomie sierpnia i września tego roku, zaś drugim jest wybór Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury 2016. • Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała makietę polskiego zabytku techniki, pomnika historii i uważanego za jeden z siedmiu cudów Polski Kanału Elbląskiego. • Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna promuje turystykę miejską i kulturową. Ponadto, region przygotował unikatową makietę jednej z największych atrakcji turystycznych, czyli Zamku w Mosznej. • Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprezentuje atrakcje turystyki aktywnej oraz ofertę zabiegów pielęgnacyjnych. W planach jest również wystawienie campera promującego Pomorze.

• Ponadto na stoisku POT promowany będzie zdobywca Złotego Certyfikatu w 2013 roku - Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce a także produkty nagrodzone w konkursie Eden – Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne. 

Kontakt do organizatorów: dim@pot.gov.pl

Zapraszamy do odwiedzenia polskiego stoiska w hali 15.1.

 

Na targach...

Gdzie spać?

Uczestnicy maja do wyboru całą gamę hoteli o bardzo dobrym standardzie w pobliżu miejsca targów. Najdogodniejszym rozwiązaniem są obiekty, spod których kursują bezpłatne autobusy dowożące na ITB – przy wsiadaniu należy okazać bilet wstępu na targi. Główne z nich to: abba Berlin hotel****, Lietzenburger Straße 89, 10719 Berlin, http://www.abbaberlinhotel.com/de; Alsterhof Berlin****, Augsburger Straße 5, 10789 Berlin  http://www.alsterhof.com, Grand Hotel Esplanade Berlin*****, Lützowufer 15, 10785 Berlin  http://www.esplanade.de/, Hotel Berlin****, Lützowplatz 17,

10785 Berlin, www.hotel-berlin-berlin.de, Hôtel Concorde Berlin*****S, Augsburger Straße 41, 10789 Berlin,  www.concorde-hotels.com, Novotel Berlin Am Tiergarten****, Straße des 17. Juni 106, 10623 Berlin, www.novotel.com, Swissôtel Berlin*****, Augsburger Straße 44, 10789 Berlin, www.swissotel.com, Winters Hotel Berlin Mitte Am Checkpoint Charlie****, Hedemannstraße 11, 10969 Berlin, www.winters.de. Pełna lista hoteli znajduje się na stronie internetowej targów w zakładce Travel info → Hotel Shuttle / Partner.

Warto również zastanowić się nad hotelami w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejki miejskiej S-Bahn. Linie, które dojeżdżają do stacji Messe Sud – dowożą pasażerów prawie pod same targi (główne wejście – „Wejście Południowe”). Dobrą lokalizację ma sieć hoteli „Motel One” - http://www.motel-one.com

 

Gdzie zjeść?

Na terenie targów znajduje się dużo różnorodnych restauracji, bistro i snack-barów – właściwie przy każdej hali. Restauracje w pobliżu hal targowych: Restaurant Marende, Helgolandstr. 1, 14199 Berlin, www.marende.net, Meineke X, Meinekestr. 10, 10719 Berlin, www.meinekex.de, Restaurant Brot & Salz, Uhlandstr. 144, 10719 Berlin, www.restaurant-brotundsalz.de. Proszę zwrócić uwagę, że po wyjściu z targów nie można na nie wrócić – bilet jednodniowy uprawnia do jednorazowego wejścia, wielodniowy – do wejścia raz dziennie. Dlatego lepiej zaplanować przekąskę w ciągu dnia na terenie targów.

 

2014-02-26 14:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»




»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej





Newsletter

»

Zamów newsletter