Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


pobierz bezpłatnie
Liderzy Rankingu Szkół Wyższych nie obniżają poprzeczki

Tegoroczny ranking uczelni kształcących na kierunkach turystycznych, przygotowany przez redakcję "Wiadomości Turystycznych", pokazał, że placówki, które konsekwentnie dbają o jakość kształcenia, osiągają najlepsze wyniki. Najlepszym nie przeszkadzają zmieniające się warunki kształcenia ani słabsze zainteresowanie kandydatów. 


Liderzy z zeszłego roku także w tym zostali przez Kapitułę konkursu ocenieni wysoko. Największa zmiana pojawiła się w grupie uczelni o profilu mieszanym (praktycznym i ogólnoakademickim), w której, obecnie na pierwszym miejscu znajduje się Akademia Wychowania Fizycznego z Poznania.

W grupie szkół wyższych z kierunkami turystycznymi o charakterze praktycznym najwyższą notę otrzymała Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych z Warszawy, drugie miejsce przypadło Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej, trzecie Wyższej Szkole Gospodarki z Bydgoszczy.

Wśród uczelni kształcących w zakresie ogólnoakademickim na podium znaleźli się kolejno Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa i Akademia Wychowania Fizycznego z Krakowa, przy profilu mieszanym najlepsza okazała się Akademia Wychowania Fizycznego z Poznania, następne miejsca przypadły Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji z Warszawy oraz Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina.

Kapituła brała pod uwagę nie tylko ofertę kształcenia, ale także możliwości rozwijania na poszczególnych uczelniach kariery naukowej. W końcu od jakości wykładowców zależą w dużej mierze standardy nauczania. Po raz pierwszy zeszyty naukowe, wydawane przez część szkół wyższych, były oceniane według oficjalnej punktacji przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i właśnie ten fakt zaważył na ostatecznych wynikach Rankingu.

Ranking Szkół Wyższych, organizowany przez „Wiadomości Turystyczne” opiera się na ankietach nadesłanych przez uczelnie kształcące na kierunkach związanych z turystyką.

Już w zeszłym roku Kapituła wydzieliła dwie kategorie w zależności od profilu kształcenia zadeklarowanego przez poszczególne szkoły wyższe: osobna dla kierunków o profilu ogólnoakademickim oraz praktycznym. W tym roku dodaliśmy jeszcze jedną kategorię, dla szkół, które kształcą na kierunkach turystycznych zarówno w profilu praktycznym, jak i ogólnoakademickim. Każda uczelnia otrzymała trzy ankiety i sama decydowała o wyborze kategorii odpowiadającej jej profilowi kształcenia.

 

Pobierz bezpłatne wydanie specjalne Szkoły Wyższe – Ranking 2017

2017-05-04 10:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»




»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej





Newsletter

»

Zamów newsletter