Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Wybitny naukowiec, społecznik, nauczyciel akademicki. Odszedł Stefan Bosiacki

 

Niespodziewanie 15 czerwca zmarł dr hab. prof. Stefan Bosiacki. Naukowiec od niemal 30 lat związany był z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 

Swoją karierę na uczelni rozpoczynał od funkcji dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji. W latach 1996-2002 pełnił obowiązki prorektora ds. studiów. W ostatnich latach kierował Katedrą Ekonomiki i Organizacji Turystyki. W sprawy uczelni angażował się też jako członek Senatu, przewodniczący Senackiej Komisji Budżetowej, prezes Fundacji na Rzecz AWF.  

Poznańska AWF nie była jedyną uczelnią, z którą był związany. W latach 2001-2008 sprawował funkcję rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. oraz rektora Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Silne związki miał też z konińską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, w której z inicjatywy profesora utworzono nową specjalność kształcenia – ekonomika turystyki, później przekształconą w kierunek: turystyka i rekreacja.

W kręgu zainteresowań badawczych profesora Bosiackiego znajdowały się m.in. ekonomika turystyki i konsumpcji, marketingi finansowanie w turystyce i rekreacji, a także marketing w sporcie i kulturze fizycznej. Jako znawca zagadnień związanych z turystyką służył doradztwem różnym organizacjom i inicjatywom.

Pełnił funkcję doradcy ds. turystyki przy prezydencie RP Lechu Wałęsie, szefował poznańskiemu oddziałowi Instytutu Turystyki w Warszawie, był też ekspertem Marszałka Województwa Wielkopolskiego ds. rozwoju turystyki; członkiem Komisji ds. Nagród Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a przede wszystkim autorem wielu publikacji naukowych na temat turystyki,
w tym strategii rozwoju turystyki, m.in. dla miasta Poznania. MO

2017-06-28 14:22:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
»  21.09.2017 – KONFERENCJA 
Światowy Dzień Turystyki, konferencja "Marka turystyczna – podstawą efektywnej promocji regionu, kraju", Cieszyn, organizator: MSiT, POT, Urząd Miejski w Cieszynie, www.pot.gov.pl

»
 25-26.09.2017 – SEJMIK
XI Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego,
Łochów, organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, MROT, Powiat węgrowski, www.mazovia.pl
» 28.09.2017 – WYDARZENIE
Korowód modernizmu,
Warszawa, organizator: Biuro Promocji Miasta Wiednia/WienTourism, austria.info
Sylwetka

»» Małgorzata Matląg, właścicielka biura Savoy Tours »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter