Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej uruchamia studia podyplomowe menedżer turystyki medycznej

Nowy kierunek obejmie zagadnienia prawa w turystyce zdrowotnej, kulturowe uwarunkowania kreowania ofert turystyki zdrowotnej i system opieki zdrowotnej w Polsce, a także marketing w turystyce zdrowotnej, organizację turystyki zdrowotnej na świecie, obsługę pacjenta zagranicznego, kreowanie produktu polskich uzdrowisk czy zarządzanie strefą wellness&spa.


Turystyka medyczna przeżywa boom na całym świecie. Eksperci szacują, że każdego roku rynek turystyki medycznej wzrastać będzie o około 15 proc. Wysoka jakość polskiej kadry medycznej i infrastruktury oraz niezwykle konkurencyjne ceny powodują, że coraz więcej obcokrajowców korzysta z usług medycznych w Polsce. Nie dziwi więc, że wiele regionów traktuje turystykę medyczną jako inteligentną specjalizację – powstają klastry turystyki medycznej konsolidujące usługodawców, tworzone są atrakcyjne oferty łączące działalność turystyczną i medyczną.
 
Segment ten wymaga specjalistycznego podejścia – mówi Mariusz Arent z Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej. – Program kształcenia  menedżerów turystyki medycznej oferowany przez WSTiE jest unikatowy w skali kraju. Wobec wyzwań dotyczących funkcjonowania systemów opieki zdrowotnej na całym świecie nasz rynek turystyki medycznej będzie się rozwijał. Musimy być jednak do tego przygotowani.”

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii otwiera w Krakowie pierwszy tak kompleksowy w Polsce kurs, który pozwoli zgłębić nie tylko zagadnienia prawa w turystyce zdrowotnej, kulturowe uwarunkowania kreowania ofert turystyki zdrowotnej i system opieki zdrowotnej w Polsce, ale także marketing w turystyce zdrowotnej, organizację turystyki zdrowotnej na świecie, obsługę pacjenta zagranicznego, kreowanie produktu polskich uzdrowisk czy zarządzanie strefą wellness&spa.

Wśród wykładowców znaleźli się uznani lekarze, eksperci w zakresie marketingu turystycznego, prawnicy oraz menedżerowie placówek medycznych, uzdrowiskowych i wellness. Słuchacze będą mieli okazję uczyć się od takich ekspertów-praktyków jak m. in. dr Anna Białek-Wolf, dr Marcin Mikos, Arkadiusz Dawidowski, Mariusz Arent, Arkadiusz Buziewicz, Jan Rudomina, Marek Gnusowski, Magdalena Rutkowska czy Jerzy Szymańczyk.


Nasze studia są idealną inwestycją w rozwój każdego menedżera, który zarządza publicznymi i prywatnymi placówkami medycznymi, komercjalizującymi swe usługi dla pacjentów zagranicznych – dodaje dr Bartłomiej Walas, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE. – Wielu menedżerów od lat podkreślało, że na rynku brakuje kompleksowego, praktycznego programu dla tej odpowiedzialnej branży. Studia prowadzone będą w Krakowie w trybie niestacjonarnym, aby umożliwić bezproblemowe łączenie nauki z pracą zawodową”.
   
Początek pierwszej edycji studiów planowany jest w kwietniu 2018 roku. Osoby zainteresowane złożeniem aplikacji więcej danych mogą znaleźć na stronie: www.wste.edu.pl lub bezpośrednio w sekretariacie uczelni.
Studia zostały objęte patronatem Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.

2018-01-15 10:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»




»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej





Newsletter

»

Zamów newsletter