Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Raport Touroperatorzy 2018. Dobry rok obciążony zmienną ekonomiczną

Redakcja dwutygodnika branży turystycznej Wiadomości Turystyczne, zaprasza na konferencję branżową 

RAPORT TOUROPERATORZY 2018

 

Prezentacja Raportu odbędzie się 10 lipca 2018 r. (wtorek) o godzinie 11:00  w Hotelu Holiday Inn Warsaw City Center, ul.Twarda 52, Warszawa, sala Konferencyjna Gold, I piętro

 

• Zmiana miejsc na podium. TUI wyprzedza Rainbowa • Touroperatorzy liczą na dalsze zyski • Znikają obawy o bezpieczeństwo

Rok 2017 był dla touroperatorów bardzo dobry, a większość z nich poprawiła swój wynik finansowy. Zmiany na plus widoczne były zarówno po stronie przychodów, liczby klientów, jak i zysków, choć te ostatnie mogły niektórych rozczarować. Z powodu mocnej złotówki i spadku wartości dolara amerykańskiego, najwięksi organizatorzy nie zarobili tyle, ile potencjalnie mogli. Powodem tego stanu rzeczy było zabezpieczenie kursów walut po wyższych cenach w początkach 2017 roku.

W zeszłym roku obawy związane z bezpieczeństwem podróży nie odgrywały już tak wielkiej roli, jak jeszcze w 2016 roku. Co prawda w ostatnich latach dochodziło do zamachów, w których ginęli turyści, ale ponieważ miały one miejsce w krajach uznawanych do tej pory za bezpieczne, podróżni zrozumieli, że ataki mogą pojawić się w każdym zakątku świata. To sprawiło, że obawy o bezpieczeństwo, nawet, jeśli istniały, nie były podstawowym czynnikiem decydującym o wyborze wakacyjnego kierunku. Powoli na rynek zaczęły powracać Egipt, Turcja i Tunezja, które w tym roku zyskują jeszcze więcej turystów. To powoduje, że specjaliści posiadający w ofercie któryś z wymienionych krajów, zaczynają sprzedawać więcej. Ten trend zaznaczył się już w wynikach finansowych za 2017 rok.

O kondycji rynku turystycznego w środku sezonu oraz perspektywach rozwoju rozmawiać będziemy na konferencji, w czasie której wyniki raportu Touroperatorzy 2018 przedstawi Krzysztof Szczerbacz – magister ekonomii SGH, ARC Rynek i Opinia.

Zapraszamy do dyskusji o przyszłości tego sektora gospodarki touroperatorów, agentów, dziennikarzy oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem polskiej branży turystycznej.

 

Potwierdzanie obecności i zaproszenia 
Grażyna Mazuruk  tel./fax: (22) 822 20 16,

forumagentow@wiadomosciturystyczne.pl, wt@wiadomosciturystyczne.pl

2018-07-06 18:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter