Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BIZNES
Spadki w gospodarce niegroźne dla branży turystycznej

Z prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego wynika, że w tym roku wzrost gospodarczy w ujęciu globalnym zwolni do 3,2 procent. To najsłabszy wynik w ciągu ostatniej dekady. Przypomnijmy, w 2018 roku ekonomia globalna urosła o 3,7 procent.


Ostatni komunikat MFW mówił, że wskaźnik wzrostu światowej gospodarki będzie niższy o 0,3 punktu procentowego w stosunku do informacji ze stycznia tego roku. Jeśli wspomnimy poprzedni kryzys światowy i jego skutki dla branży turystycznej, właściwie można by zacząć się bać. Dołóżmy do tego problemy Boeinga, które dalej przekładają się na konieczność zmiany planów biznesowych, a co za tym idzie, na obniżenie prognoz finansowych linii lotniczych, a otrzymamy mało optymistyczny scenariusz.

Piotr Kuczyński, ekspert ds. finansowych i gospodarczych, nie uważa, by kłopoty Boeinga wywołały podobny skutek jak przed laty upadek amerykańskiego banku inwestycyjnego Lehman Brothers. Po pierwsze nie jest to jedyny producent samolotów na świecie, po drugie problem, z jakim boryka się amerykańska firma, nie dotyczy wszystkich maszyn przez nią wytwarzanych, a jedynie B 737 Max. Piotr Kuczyński przypomina, że nie tak dawno głośnym echem odbiły się kłopoty Volkswagena, które nie wpłynęły na sytuację ekonomiczną na świecie. MG


Więcej czytaj w numerze 16/2019 Wiadomości Turystycznych (16-31 sierpnia)

Zamów prenumeratę 2019-08-14 11:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Radosław Lewandowski, właściciel Biura Podróży Ready 4 Travel »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter