Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TARCZA ANTYKRYZYSOWA

Touroperatorzy dostali więcej czasu na zwroty za odwołane wycieczkiW Tarczy Antykryzysowej znalazły się zapisy dotyczące stricte branży turystycznej i transportowej. Zakładają, m.in. wydłużenie z dotychczasowych 14 dni do pół roku okres na zwrot wpłaty za odwołane wyjazdy. Biura będą mogły też zaproponować klientom zamiast pieniędzy voucher do wykorzystania w ciągu roku od dnia, w którym wycieczka miała się pierwotnie odbyć. 

- Chcemy, aby firmy turystyczne były gotowe do wznowienia działalności, kiedy kryzys się skończy, to szansa na przetrwanie tego trudnego czasu – mówi Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.Branże szczególnie dotknięte kryzysem makroekonomicznym (np. transport, turystyka), w sytuacji spadku przychodów firmy o 50 proc. w 2020 r. w stosunku do 2019 r. zyskają też prawo obniżenia dochodu do opodatkowania o wysokość straty w 2020 r. poprzez korektę CIT za 2019 r. do limitu 5 mln zł.

Pomoc obejmuje też przesunięcie płatności za media, wakacje kredytowe, wakacje od obowiązków administracyjnych, dofinansowanie zatrudnienia przez państwo, finansowanie postojowego, możliwość odroczenia danin publicznych – PIT, CIT, VAT, składek na ZUS – bez opłat i odsetek. Firmy transportowe, które znajdą się w problemach finansowych będą mogły refinansować obecne umowy leasingowe i skorzystać z wakacji kredytowych, polegających na odsunięciu czasowym płatności rat leasingowych. MG

2020-03-19 10:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»KRYSTYNA JUSZKIEWICZ
, Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych Perfekt w Bolesławcu» więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter