Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

Kolejne miasto wspiera przedsiębiorców

W Płocku pojawiły się różne formy wsparcia dla tamtejszych przedsiębiorców w związku z pandemią.Chodzi m.in. o umorzenie bądź odroczenie płatności podatków lokalnych, także czasowe zawieszenia opłat czynszowych.

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, poinformował o wprowadzeniu różnych form wsparcia dla płockich przedsiębiorców, którzy w związku z pandemią musieli ograniczyć swoją działalność lub wręcz ją zaprzestać. Znalazły się wśród nich m.in. odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych i należności z tytułu użytkowania wieczystego (płatność może też być rozłożona na raty lub będzie można starać się o jej umorzenie); przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne mogą liczyć na odroczenie terminu płatności, obniżenie kwoty czynszu, a nawet jego umorzenie; obniżeniu ulegną też w najbliższych miesiącach (na wniosek przedsiębiorców) opłaty za zajęcie terenów pod ogródki letnie. Do uzyskania powyższego wsparcia niezbędne jest złożenie stosownego wniosku. Sprawy mają być rozpatrywane indywidualnie i z uwzględnieniem konkretnej sytuacji.

Płock nie jest jedynym miastem, który zdecydował się na udzielenie wsparcia przedsiębiorcom. Podobne procedury wprowadziły m.in. Kraków (w ramach programu "Pauza"),Warszawa, Wrocław, Sopot, Gdynia i Gdańsk. MO

 

2020-03-26 12:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter