Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYCHODZENIE Z KRYZYSU

3 czerwca Włochy otworzą granice dla turystów
 

Prawo przekroczenia granicy będą mieli póki co obywatele krajów strefy Schengen. Trzy miesiące od wprowadzenia ścisłych restrykcji, we Włoszech udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. W efekcie tamtejszy rząd zdecydował się na etapowe znoszenie kolejnych obostrzeń. 

W początkach maja przywrócono możliwość wchodzenia do parków, 18 maja ponownie otwarte zostały lokale gastronomiczne, obywatele mogą się przemieszczać w obrębie regionów, 25 maja wznowią działalność obiekty sportowe. Najważniejszy - z punktu widzenia turystyki - etap nastąpi 3 czerwca. Wtedy też, jak ogłosił premier Włoch Giuseppe Conte, otwarte zostaną granice kraju.

Co istotne, turyści je przekraczający (dotyczy wyłącznie obywateli krajów ze strefy Schengen,także Szwajcarii i Monako) nie będą musieli się poddawać 14-dniowej kwarantannie. Premier zdaje sobie sprawę, że otwarcie granic niesie za sobą ryzyko wystąpienia drugiej fali zachorowań, niemniej - jak mówi - trzeba je ponieść, by gospodarka mogła ruszyć po kilkumiesięcznym zastoju. MO

2020-05-18 11:13:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter