Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA SZKOLNA I MŁODZIEŻOWA

Kindler: prace dotyczące wypoczynku dzieci idą do przodu
 

Jeszcze kilka dni temu minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał, że decyzje dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży będa podjęte w czerwcu. Jak mówi Andrzej Kindler, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, dla biur byłoby to zabójcze. Żeby organizować kolonię lub obóz, potrzeba kilku tygodni wytężonej pracy.

Choć pierwsze przecieki na temat tego, jak w tym roku mają wyglądać obozy i kolonie już są, to branża czeka na ostateczny dokument. Andrzej Kindler podkreśla, że materiał, który PIT przygotowała we współpracy z Departamentem Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, powstawał między 5 a 8 maja, kiedy sytuacja epidemiczna w Polsce była inna niż teraz. - Zdajemy sobie sprawę, że wytyczne, które otrzymamy, będą się zmieniać wraz z rozwojem epidemii w Polsce zarówno na lepsze jak i na gorsze. To oznacza, że inne zasady mogą obowiązywać dla wyjazdów za 6 tygodni, a inne dla tych za 12 tygodni – dodaje.

Wiadomo, że trzeba będzie utrzymać reżim sanitarny w obiektach noclegowych, w pokojach kwaterować mniejszą liczbę osób i ograniczyć liczebność grup, a także zachować dystans. - To są wyzwania nie tylko logistyczne, ale również finansowe, bo trzeba będzie na przykład zwiększyć liczbę pokojów, czy opiekunów. Dlatego ciągle powtarzamy, że dziś organizacja kolonii i obozów to misja a nie biznes – podkreśla wiceprezes. Z jego perspektywy najtrudniejsza do rozwiązania jest kwestia transportu, bo żeby być w zgodzie z wytycznymi biura muszą podwoić liczbę autokarów oraz opiekunów, którzy będą z dziećmi w czasie drogi. - Liczymy na to, że część rodziców postawi na dojazd własny – mówi Andrzej Kindler. Wiceprezes nie obawia się natomiast, że w związku z obowiązkiem kwaterowania w pokoju maksymalnie 4 osób w ośrodkach zabraknie miejsc. - Nie sądzę, żeby w tym roku na wypoczynek zorganizowany wyjechało tyle samo dzieci co przed rokiem. Część organizatorów już odwołała pierwsze turnusy – informuje i przypomina, że dla wszystkich najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników. - Obostrzenia są dla branży dużym wyzwaniem, ale musimy im podołać – konkluduje. MG

2020-05-20 10:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter