Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


CZECHY
Znojemskie atrakcje turystyczne
za darmo

Udostępniając za darmo atrakcje Znojma władze chcą przyciągnąć turystów i wspomóc lokalny rynek turystyczny. Od kilku tygodni Czechy systematycznie znoszą kolejne ograniczenia, zapewniając turystyce krajowej coraz lepsze warunki do regeneracji. 

Dziś kluczową kwestią staje się to, jak przyciągnąć turystów do konkretnej destynacji. Leżące niedaleko granicy czesko-austriackiej Znojmo zaadaptowało rozwiązania przyjęte przez Sycylię. Turyści, którzy odwiedzą miasto między początkiem czerwca do końca września będą mogli zwiedzić atrakcje Znojma - m.in. podziemia, wieżę ratuszową, fortyfikacje czy muzealną ekspozycję dotyczącą piwowarstwa - za darmo. Warunkiem skorzystania z tej promocji jest wydanie w mieście przynajmniej 500 koron (ok. 82 zł) na nocleg lub 150 koron (ok. 25 zł) w obiektach gastronomicznych.

Burmistrz Znojma, Jan Grois, zaznacza, że akcja służy nie tylko przyciągnięciu turystów, również pomocy lokalnej branży turystycznej, która zapewnia znaczną część wszystkich miejsc w Znojmie. To dlatego do włączenia się do akcji władze chcą zachęcić jak najwięcej przedsiębiorców działających w turystyce, nie tylko obiektów noclegowych i gastronomicznych. MO,
foto CzechTourism

2020-05-20 11:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter