Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON TURYSTYCZNY 2020

VisitBritain chce wydłużenia
sezonu letniego

Organizacja zajmująca się promocją turystyczną Wielkiej Brytanii, VisitBritain, zaapelowała do władz o przedłużenie sezonu turystycznego i ustanowienie dodatkowego święta bankowego w październiku.

Propozycja padła podczas rozmowy z parlamentarzystami w ramach przesłuchania w Departamencie Cyfrowym, Kultury, Mediów i Sportu. Szefowa VisitBritain, Patricia Yates, stwierdziła wtedy, że sektor turystyczny potrzebuje więcej czasu na odbudowę po kilkumiesięcznym zastoju, poza tym stoi przed wyzwaniem przekonania Brytyjczyków do podróży po kraju, co nie jest proste zważywszy na obawy jakie mają obywatele Wysp w związku z panującą pandemią.

Największe przychody w brytyjskiej turystyce generowane są w czasie 2 miesięcy letnich, ważne są też przerwy wynikające z tzw. świąt bankowych (święto państwowe będące dniem wolnym od pracy). W maju przypadają dwa takie święta, ale w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu się obywatele nie będą mogli ich wykorzystać do podróżowania. Yates proponuje więc, by takie święto ustanowić w połowie października. Tym sposobem udałoby się wydłużyć sezon turystyczny o półtora miesiąca. MO

2020-05-20 12:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter