Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SEZON TURYSTYCZNY 2020

Chorwacja otwiera granice dla obywateli 4 krajów. Polska poza listą

Minister Turystyki Chorwacji, Gari Cappelli, poinformował, że 29 maja prawdopodobnie otworzy swoje granice dla obywateli Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Kraje stanowią istotne rynki źródłowe dla chorwackiej turystyki. W późniejszym terminie wstęp do kraju będą mieli też Włosi.

Wszystko zależeć będzie od sytuacji epidemicznej w tych krajach, a przede wszystkim wyniku rozmów bilateralnych, jakie są obecnie prowadzone z ich przedstawicielami. Jeśli dojdzie do porozumienia, obywatele tej czwórki będą mogli przekroczyć granice Chorwacji bez konieczności poddawania się kwarantannie. Obecnie taką umowę o swobodnym przekraczaniu granic Chorwacja ma ze Słowenią. Jej obywatele mogą wjechać do tego kraju w celach służbowych, jeśli mają w Chorwacji nieruchomość lub jacht. 

Wybór akurat tych kierunków nie jest przypadkowy, Słowacja, Czechy, Węgry i Austria, a także Niemcy i Polska, generują w sumie 60 proc. całego ruchu turystycznego do Chorwacji. Istotnym rynkiem źródłowym są też Włochy, Capelli przyznał, że obywatele tego kraju będą wpuszczeni do Chorwacji w późniejszym terminie.

Ministerstwo Turystyki, wspólnie z Ministerstwem Administracji i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, pracuje obecnie nad specjalną aplikacją, która usprawni przepływ turystów przez granice i przyspieszy kontrole. Aplikacja ma być gotowa przed 29 maja. MO2020-05-21 10:46:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter