Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROMOCJA TURYSTYCZNA

Powstaje Klaster Turystyczny Sądecki Szlak Kulturowy „Knossos Północy


W drugiej połowie czerwca w Łącku zorganizowano spotkanie z udziałem s
amorządowców, działaczy społecznych i przedstawicieli instytucji kultury, podczas którego powołano Klaster Turystyczny Szlaku Kulturowego „Knossos Północy”.

Klaster powstaje, by promować markę historycznego obszaru Sądecczyzny. Jak wyjaśniał w czasie spotkania jego pomysłodawca, Zygmunt Berdychowski, prezes SKT „Sądeczanin”, na obszarze Sądecczyzny istnieje kilkadziesiąt założeń osadniczych o dużym znaczeniu historycznym (m.in. kamienna budowla w Maszkowicach, która "o 2700 lat wyprzedza pozostałości budowli kamiennych z czasów Piastów").

Klaster ma stworzyć szlak kulturowy "Knossos Północy" i dopilnować, by się rozwijał. W jego ramach mają być wyznaczone na terenie sądeckich gmin trasy rowerowe, ma być też podjęta współpraca promocyjna między samorządami a organizacjami turystycznymi i podmiotami działającymi w obszarze turystyki tego obszaru Małopolski. Podczas spotkania w Łącku wolę przystąpienia do klastra wyrazili przedstawiciele 12 samorządów oraz 20 podmiotów turystycznych i okołoturystycznych. MO, foto Sądecczanin

2020-06-24 15:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter