Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


ETC
Portugalia przewodniczy European Travel Comission

Luís Araújo, Prezydent Turismo de Portugal, wygrał wybory na prezydenta ETC - European Travel Commission i przez następne trzy lata będzie kierował tę ważną europejską organizacją utworzoną w 1948 roku. 


Luís Araújo mówi „jestem niezwykle dumny, iż będę mógł prowadzić europejską organizację w imieniu naszego kraju i Turismo de Portugal, zwłaszcza w czasie, gdy turystyka w Europie, a nawet na świecie, stoi przed jednym z największych, jeśli nie największym wyzwaniem". Dla Luís Araújo kluczowym celem jest „aby turystyka miała większy głos w Unii Europejskiej, poprzez lepszą koordynację stanowisk poszczególnych państw członkowskich w celu promowania turystyki w Europie i szybkiej i trwałej odbudowy sektora.”

Na Walnym Zgromadzenie nr 99, które odbyło się w ostatni wtorek, Portugalia uzyskała 16 głosów (spośród 29 oddanych), dzięki czemu przewodniczy organizacji skupiającej 33 narodowe instytucje turystyczne z 31 krajów. Celem działania European Travel Comission  jest przede wszystkim promocja Europy jako destynacji turystycznej. Organizacje członkowskie dzielą się wiedzą, badaniami i danymi na temat rynków, a także wypracowują wspólne stanowisko w kwestiach takich jak polityka wizowa, zrównoważony rozwój, łączność i praca. ETC i Komisja Europejska (KE) ustanowiły partnerstwo strategiczne w celu długofalowej promocji Europy jako głównej destynacji turystycznej na świecie, wspierania zrównoważonego rozwoju sektora I zdrowej konkurencji poprzez wymianę wiedzy, badaniach turystyki i promowanie modeli działalności odpowiedzialnych pod względem społecznym i ochrony środowiska. 

Wkład Turismo de Portugal w rozwój innowacyjności i narzędzi online, który jest często doceniany na poziomie europejskim, niewątpliwie przyczynił się do tego narodowego zwycięstwa Portugalii. Dywersyfikacja produktów turystycznych w Portugalii oraz promocja turystyczna całego terytorium kraju są również bardzo doceniane. Fakt, iż Portugalii udało się osiągnąć najniższy wskaźnik sezonowości w całym basenie Morza Śródziemnego i odnotować wzrost liczby turystów o ponad 60% w ciągu ostatnich czterech lat, zdecydowanie przyczynił się do zwycięstwa w wyborach europejskich. Nie bez znaczenia jest, że Turismo de Portugal cieszy sie powszechnym uznaniem za dobrą pracę i w ostatnich latach było nagradzane tytułem Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata. Portugalia daje również dobry przykład jak z sukcesem stawiać czoła kryzysowi wywołanemu przez pandemię. 

O ETC - European Travel Commission 

Utworzone w 1948 roku ETC jest unikalnym stowarzyszeniem w branży turystycznej, reprezentującym Narodowe Organizacje Turystyczne w krajach Europy. Jej misją jest wzmacnianie zrównoważonego rozwoju Europy jako celu turystycznego. W ostatnich dziesięcioleciach ETC zajęła czołową pozycję w , zdobywając swoją wiedzę i budując współpracę w obszarach turystyki, opartą na promocji, wiedzy rynkowej i wymianie najlepszych praktyk.

Informacje : https://etc-corporate.org/

O Turismo de Portugal

Podlegające Ministerstwu Gospodarki, Turismo de Portugal, jest Narodową Organizacją Turystyczną odpowiedzialną za promocję, podnoszenie wartości i stabilność turystyki, łącząc w jednej instytucji wszelkie kompetencje, związane z rozwojem turystyki, od oferty po popyt. Turismo de Portugal współpracuje z innymi instytucjami publicznymi i firmami prywatnymi w kraju i za granicą. Organizacja jest zaangażowana we wzmacnianie rozwoju turystyki, jako jednego z filarów wzrostu portugalskiej gospodarki.

Informacje: turismodeportugal.pt

2020-09-10 08:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter