Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


ZAKAZ LOTÓW

Polska zabrania lotów do 30 krajów. Albania i Malta poza listą

W najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym znalazło się 30 krajów. Wśród nich także ważne z turystycznego punktu widzenia jak Hiszpania, Czarnogóra, Izrael,  Malediwy, czy Wyspy Zielonego Przylądka.

Rozporządzenie obowiązuje od dziś, tj. 16 września do 29 września. W stosunku do poprzednich jego wersji zmniejszyła się liczba krajów objętych zakazem lotów, pojawiły się natomiast dodatkowe zapisy. Jeden z nich mówi, że zakazu nie stosuje się m.in. do „do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2”.

Listę państw ogłasza w dzienniku urzędowym Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Podobnie jak w poprzednim rozporządzeniu utrzymana została zasada, że zakaz nie dotyczy samolotów wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie. MG

2020-09-16 09:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter