Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAKRYZYS

UNWTO: Liczba podróży zagranicznych spadła o 65 proc.

W pierwszym półroczu tego roku liczba podróży zagranicznych spadła o 65 proc., podała Światowa Organizacja Turystyki. W samym czerwcu było ich mniej o 93 proc. niż przed rokiem.

W ostatnich tygodniach coraz więcej krajów otwiera swoje granice na turystów zagranicznych. W początkach września 53 proc. kierunków złagodziło ograniczenia dotyczące podróży, ale rządy nadal są ostrożne przy podejmowaniu tego typu decyzji. Według UNWTO wspomniany 65-procentowy spadek liczby podróży przekłada się na 440 mln mniej wyjazdów, a co za tym idzie na straty w przychodach sięgające 460 mld dol. To mniej więcej pięć razy tyle, ile straciła branża wskutek kryzysu gospodarczego w 2009 r.

Spadki przyjazdów dotyczą całego świata, ale największe zanotował region Azji i Pacyfiku (-72 proc.), na drugim miejscu znalazła się Europa (-66 proc.), na trzecim Ameryki (-55 proc.), a dalej Afryka i Bliski Wschód (oba po 57 proc.). Na poziomie subregionalnym sytuacja najgorzej przedstawia się w Azji Północno-Wschodniej (-83 proc.) i w basenie Morza Śródziemnego (-72 proc.). we wszystkich pozostałych podróży było o ponad 50 proc. mniej niż przed rokiem. MG

2020-09-16 12:15:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter