Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIE
Nowosądecka branża z Jabłkami i Laurami

Powiat nowosądecki wspólnie z Nowosądecką Izbą Turystyczną zorganizowały obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości wręczono Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie, by podziękować osobom działającym na rzecz promocji Sądecczyzny i rozwoju turystyki w regionie za ich pracę, rozstrzygnięto też konkurs „Sądeckie Laury Turystyczne”.

W tym roku Złote Jabłko przyznano Tomaszowi Urynowiczowi, wicemarszałkowi woj. małopolskiego; Alicji Popieli, współautorce jednej z największych atrakcji Sądecczyzny – spływu łodziami Doliną Popradu z Piwnicznej do Rytra i Jolancie Padule, kierownik Biura Obsługi Ruchu Turystycznego i pracownicy Oddziału PTTK w Piwnicznej Zdroju. Srebrne Jabłko otrzymała Barbara Fiedor, od kilku dekad działającej na rzecz promocji i rozwoju atrakcji turystycznych z regionu. Przyznano też wyróżnienia. Otrzymali je Wiesław Kossowski, Andrzej Stawiarski, Hotel Litwiński z Tęgoborza, Ośrodek Rehabilitacji, Szkolenia i Wypoczynku im. Kapitana Jana Silhana w Muszynie oraz Czesław Kosiński. Swoje wyróżnienia przyznała podczas spotkania także Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, powędrowały one do Marii Kulig, Teresy Wójcik i Grand Chotowa Hotel.

Podczas gali ujawniono zwycięzców konkursu „Sądeckie Laury Turystyczne” honorującego najatrakcyjniejsze i najlepiej oceniane przez turystów atrakcje, produkty i obiekty turystyczne. W kategorii ośrodków wypoczynkowo-uzdrowiskowych uznano ofertę Sanatorium LIMBA w Piwnicznej-Zdroju. Wśród podmiotów świadczących usługi hotelarskie Laur powędrował do Hotelu Prezydent w Krynicy-Zdroju za pakiet “Wakacje w górskim klimacie”. W kategorii organizatorzy turystyczni najlepszy był PTTK Oddział w Krynicy-Zdroju nagrodzony za cykl pieszych wycieczek górskich “Wakacje z plecakiem”. Najlepszą inicjatywą turystyczną i okołoturystyczną uznano organizowany przez Krynicką Organizację Turystyczną Krynicki Rajd Rowerowy z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. W kategorii agroturystyka triumfowała Genowefie Pilch-Lichoń, autorka Quest Wyprawy Odkrywców – Spacer po Rytrze z hrabią Stadnickim. Osobowościami sądeckiej turystyki uznano Władysława Łoboza i Konrada Rogozińskiego. MO, foto Paweł Szeliga, miastons.pl.

2020-10-15 13:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter