Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Akcja #CityWillWait doceniona w międzynarodowym konkursie dobrych praktyk


9 września odbył się Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin 2020, w trakcie którego rozstrzygnięto międzynarodowy Konkurs Dobrych Praktyk.

Jego celem jest wyróżnienie i promocja najlepszych rozwiązań wdrożonych w Europie i krajach Partnerstwa Wschodniego, które mają szansę stać się inspiracją dla innych. W tym roku wyróżniano najlepsze inicjatywy wdrażane przez podmioty i instytucje w ramach walki ze skutkami ogólnoświatowej pandemii.

Do konkursu zgłoszono niemal 50 propozycji, m.in. z Gruzji, Hiszpanii, Francji, Litwy, Łotwy i Polski, które zostały przyporządkowane do jednej z pięciu kategorii: samorząd, edukacja, pomoc społeczna, przedsiębiorczość oraz kultura i turystyka. W tej ostatniej kategorii triumfował Urząd Miasta Kamieniec-Podolski na Ukrainie za szeroko zakrojoną promocję turystyczną miasta online.

Wyróżnienie powędrowało zaś do Gdańskiej Organizacji Turystycznej jako pomysłodawcy projektu #CityWillWait. Celem akcji rozpoczętej w pierwszych tygodniach pandemii było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w czasie kwarantanny, wsparcie lokalnej branży turystycznej miast biorących udział w akcji (poprzez promowanie oferty lokalnych muzeów, placówek kulturalnych, parków rozrywki itp., zachęcanie do zwiedzania online, czy organizację wirtualnych wycieczek) i wzajemne promowanie oferty turystycznej tych miast (było ich 12). Akcja #CityWillWait zyskała rozgłos w kraju i za granicą, m.in. dzięki promocji przez Zagraniczne Ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej. MO

2020-10-15 13:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter