Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LINIE LOTNICZE

ECTAA dalej walczy o zwroty za niewykorzystane bilety lotnicze

ECTAA i organizacja eu travel tech od początku kryzysu apelują do linii lotniczych, by zwróciły pieniądze za bilety niewykorzystane z powodu pandemii. Dotyczy to zarówno transakcji B2B, jak i B2C.

Choć od początku kryzysu wywołanego przez pandemię mija rok, kilka linii lotniczych nadal odmawia zwrotu pieniędzy lub go opóźnia. Co więcej, wiele z nich nawet nie rozpatruje wniosków o oddanie środków. To stawia biura podróży akredytowane przez IATA pod dużą presją finansową, bo one również nie mają możliwości zwrócenia wpłat swoim klientom. Sytuacja szkodzi nie tylko pasażerom, poważnie uderza również w dobre imię przedsiębiorców, co więcej, utrudni odbudowę zaufania do branży w przyszłości.

Od początku kryzysu ECTAA i organizacja eu travel tech prosiły urzędy ochrony konkurencji o uzależnienie udzielania pomocy państwowej liniom od refundowania przez nie kosztów. Tak się niestety nie stało. Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA mówi, że spychanie strat na konsumentów, to ogromny błąd z punktu widzenia konkurencyjności i ochrony praw konsumentów. - To się musi zmienić – dodaje. MG

2021-02-23 12:28:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter