Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


USTAWA COVIDOWA

Vouchery będą ważne w sumie dwa lata

Klienci biur podróży, którzy przyjęli voucher na realizację imprezy turystycznej, a która nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa, będą mogli go zrealizować jeszcze przez kolejny rok. Tak wynika z noweli tzw. ustawy covidowej.

O problemie niewykorzystanych voucherów Wiadomości Turystyczne pisały już kilka tygodni temu. Wówczas dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Dominik Borek mówił, że z pewnością przedsiębiorcy znajdą jakieś rozwiązanie problemu. Chodziło to zbliżający się koniec ważności obowiązywania voucherów – przypomnijmy, w momencie wystawiania ich ważność wynosiła 12 miesięcy od pierwotnej daty wyjazdu. Co prawda touroperatorzy od początku umożliwiali zapłatę nimi za wycieczki odbywające się w kilku kolejnych sezonach (nawet w 2022 roku), ale nową umowę trzeba było zawrzeć w ciągu roku od otrzymania bonu. Teraz ten czas został przedłużony o kolejny rok.

Nowela ustawy covidowej zakłada też, że termin zwrotu wypłat z Turystycznego Funduszu Zwrotów ma być przesunięty o 8 miesięcy. MG

2021-03-23 08:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter