Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Nowe zasady przekraczania granic Chorwacji 

Minister spraw wewnętrznych Chorwacji, Davor Božinović, poinformował o wprowadzeniu 1 kwietnia nowych zasad dotyczących przekraczania przez turystów granic tego kraju.


Przekroczyć granicę mogą osoby posiadające negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż na 48 godzin przed podróżą lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego (w przypadku tych drugich, jeśli turyści pozostają na terenie Chorwacji dłużej niż 10 dni, są zobowiązani do powtórzenia testu przed upływem 10. dnia); osoby zaszczepione dwoma dawkami leku, przy czym honorowane są już nie tylko szczepionki dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej, również inne, np. rosyjskie i chińskie; także ozdrowieńcy posiadający pisemne potwierdzenie faktu wyzdrowienia, które jest ważne 180 dni (a nie jak poprzednio 90 dni).

Osoby, które nie okażą powyższych dokumentów są zobowiązane do poddania się 10-dniowej kwarantannie, która może zostać skrócona okazaniem negatywnego wyniku testu wykonanego w Chorwacji. Z powyższych obostrzeń zwolnione są dzieci do 7 r. ż. przekraczające granicę z rodzicami/opiekunami posiadającymi negatywny wynik testu, będącymi ozdrowieńcami lub posiadającymi zaświadczenie o szczepieniu.

Powyższe zasady obowiązują do 15 kwietnia. MO, foto Consilium.europa.eu

2021-04-01 13:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter