Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA KRAJOWA

Skrytki, questy i powieść promują Gryfitów

W najbliższych miesiącach województwo zachodniopomorskie koordynujące międzynarodowy Szlak Gryfitów planuje intensywną promocję trasy przy pomocy różnych narzędzi.


Jednym z nich są skrytki tworzące ścieżkę geocachingową. W kwietniu pojawią się w ośmiu miastach związanych z historią rodu Gryfiów, m.in. w Sławnie, Darłowie, Szczecinku, Słupsku, Kamieniu Pomorskim, Trzebiatowie i Koszalinie. Uzupełnieniem są questy – edukacyjne gry terenowe, które są dostępne w wersji papierowej, ale i przez dedykowaną aplikację.

Wkrótce ma się też pojawić powieść popularyzująca wiedzę o Gryfitach. Napisane przez Katarzynę Nakielską-Pawluk „Wakacje z Gryfami” łączą historię z teraźniejszością i są skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. Książki nie będzie można kupić w księgarniach, ale zdobyć, np. uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych organizowanych przez samorząd województwa. Bezpłatne egzemplarze trafią też do lokalnych centrów kultury, muzeów i bibliotek. Książka będzie dostępna w formie e-booka.

W połowie kwietnia światło dzienne ujrzy też przewodnik po dawnym Księstwie Pomorskim opracowany w czterech wersjach językowych: polskim, niemieckim, angielskim i szwedzkim (nakład: 12 tys. egzemplarzy), który będzie można zdobyć np. w instytucjach kultury i punktach IT. MO

 

2021-04-06 11:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»»Mariola Linde, właścicielka Polskiego Biura Podróży w Olsztynie.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter