Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA KRAJOWA
Stan wyjątkowy na wschodzie Polski uderza w turystykę

W początkach września prezydent RP Andrzej Duda ogłosił wprowadzenie 30-dniowego stanu wyjątkowego w miejscowościach graniczących z Białorusią (tj. na Podlasiu i Lubelszczyźnie). Oznacza on m.in. zakaz przebywania osób nieuprawnionych na wzmiankowanych terenach, tj. np. turystów.

Stan wyjątkowy mocno uderza w lokalną turystykę, np. w Białowieży czy Kruszynianach, które żyją z odwiedzających. Poseł z Podlasia, Robert Tyszkiewicz, zorganizował konferencję prasową, w czasie której wyraził sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji, zwracając uwagę na straty ponoszone w związku z wprowadzonym stanem przez lokalną branżę turystyczną. Pokreślił też, że przepisy dotyczące odszkodowań w takich sytuacjach odnoszą się jedynie do realnie poniesionych stratach, nie utraconych korzyści.

W czasie konferencji poinformował o interpelacji, którą kieruje do premiera Mateusza Morawieckiego. Apeluje w niej o możliwość wypłaty pełnego odszkodowania strat i utraconych korzyści dla branży turystycznej w obszarze objętym stanem wyjątkowym. Chce też, by przepisy dotyczące wprowadzania stanu wyjątkowego zostały pod tym kątem znowelizowane.MO, foto PAP

2021-09-15 17:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter