Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Na Fuerteventurze zamykają się pierwsze hoteleCo prawda po świętach Bożego Narodzenia, mniej więcej od połowy stycznia na Wyspach Kanaryjskich panuje niski sezon, ale teraz dodatkowo do spadku liczby gości przyczyniają się rosnące statystyki zachorowań na covid-19.

Średnia liczba zakażeń koronawirusem z ostatnich 7 dni wynosi na Kanarach 1256,28. Najwyższa jest na La Palmie (1622,4), najniższa na La Gomerze (991,8). Na Teneryfie, gdzie wskaźnik ten wynosi 1267,7, system opieki medycznej zaczyna odczuwać skutki. To właśnie dlatego od 10 stycznia obowiązuje tam czwarty stopień ostrzeżenia, co oznacza bardzo wysokie ryzyko zarażenia się.

Słabe wskaźniki rezerwacji odczuwają nie tylko hotele, ale też linie lotnicze. W styczniu i w lutym przewoźnicy konsolidują rejsy, a na niektórych trasach z Niemiec są przewidziane nawet międzylądowania na innych wyspach archipelagu.

W przypadku sieci hotelowej SBH z 8 obiektów działających normalnie na Fuerteventurze, 5 zostało zamkniętych. Na razie inne resorty pozostają czynne, branża liczy na ożywienie w okolicach Wielkanocy. Jak faktycznie będą się przedstawiać statystyki, trudno określić, bo na przykład w Niemczech klienci nadal decydują się na rezerwacje w ostatniej chwili. MG

Źródło: Fuerteventura Zeitung

2022-01-12 07:35:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter