Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Od kwietnia droższy pobyt w TajlandiiWładze Tajlandii zdecydowały o wprowadzeniu od kwietnia tego roku opłaty turystycznej.

Opłata w wysokości 300 batów (równowartość 35 zł) ma być wliczona w cenę biletu lotniczego. Środki zebrane tym sposobem od turystów będą przeznaczone na rozwój atrakcji, rozbudowę infrastruktury turystycznej, także pokrycie kosztów ubezpieczenia wypadkowego u osób, których nie stać na jego wykupienie. Czy to przekona turystów do powrotu do tego azjatyckiego kraju? W 2019 r. Tajlandia przyjęła ok. 40 mln turystów. W 2021 r. – niespełna 200 tys.

Rozprzestrzenianie się omikronu na świecie skłoniło władze do zmiany sposobu przekraczania granic przez obcokrajowców. Wcześniej mogli wjeżdżać na terytorium kraju zgodnie z zasadą Test&Go, tj. unikali obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe, jeżeli otrzymali negatywny wynik testu PCR wykonanego po przylocie. Obecnie obwiązuje zasada tzw. Sandbox – turyści mogą wypoczywać w kilku bezpiecznych strefach, zanim to jednak uczynią obowiązuje ich 7-dniowa kwarantanna w wyznaczonym przez władze hotelu. MO, foto Pixabay

 

2022-01-14 16:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter