Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Gwiazdy polskiego show w Berlinie

Polską prezentację na tegorocznych targach przygotowali mlodzi dynamiczni artyści. Ich praca ma przedstawić Polskę jako kraj nowoczesny ale jednocześnie bogaty w tradycję.

Naszymi  "ambasadorami" w Berlinie będzie pięć postaci- stworków niosących kolejne litery słowa P-O-L-E -N.


 KONKURS:
Wzdłuż ulicy Kurfürstendamm (od Kaiser-Wilhelm-Gedächtnis-Kirche do Adenauerplatz) i przed budynkiem targów berlińskich rozmieszczonych jest 5 figur tzw. stworków. Na każdym ze stworków umieszczona jest litera, należy sfotografować stworki i ułożyć je w odpowiedniej kolejności tak by powstało słowo-hasło. Następnie fotografie ułożone w odpowiedniej kolejności należy wysłać na e-mail berlin@pot.gov.pl . Każdy kto przyśle poprawne rozwiązanie zagadki weźmie udział w losowaniu pobytu w Polsce.


Twórcy polskiej prezentacji

Tomasz Bagiński
–reżyser, producent animacji, dyrektor artystyczny studia Platige Image; zadebiutował krótkometrażowym filmem „Katedra”. Film ten zdobył w 2002 roku główną nagrodę „Best Animated Short” na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później nominację do Oscara w kategorii krótki film animowany.

Platige Image – Platige Image to wiodące studio postprodukcyjne w Polsce z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku reklamowym i filmowym. W tym czasie zrealizowało ponad 2000 projektów reklamowych.
Studio specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 2D i 3D, realizacji cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych.
Na swoim koncie ma między innymi takie produkcje jak filmy Tomasza Bagińskiego: nominowaną do Oscara „Katedrę“, „Sztukę spadania“, zdobywcę nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA), „Kinematograf”, nominowany do Złotych Lwów 66 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Platige Image wykonało efekty specjalne do Essential Killing Jerzego Skolimowskiego .

Agustin Egurrola –tancerz, choreograf, sędzia międzynarodowy tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego, juror programu You Can Dane – Po prostu tańcz, autor choreografii i oprawy artystycznej do polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Zdobył 12 tytułów Mistrza Polski, wielokrotny finalista największych międzynarodowych turniejów tanecznych. Założyciel najsłynniejszej w Polsce formacji tanecznej VOLT.

Robert Sowa – znany polski mistrz kulinarny, w latach 1992-2009 szef kuchni warszawskiego hotelu Jan III Sobieski. Członek elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni i honorowy prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. W 2003 roku podczas Dni Polskich w Berlinie otrzymał z rąk Prezesa POT statuetkę „Za promowanie Polski na terenie Niemiec”.

Krzysztof Pszona Band – Zespół muzyczny pod kierownictwem Krzysztofa Pszony, zachwycający nowoczesnym aranżem i brzmieniem. W składzie zespołu znajdziecie Państwo najlepszych polskich instrumentalistów, grających jako muzycy sesyjni z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej oraz we własnych projektach.

Kielce - Członkami zespołu Kielce są uczniowie gimnazjów, liceum i studenci kieleckich uczelni, odczuwający i tworzący wspólnotę w dziedzinie upodobań estetycznych. Obecnie grupa liczy 30 osób a w jej repertuarze znajdują się m.in.: suita świętokrzyska, suita krakowska, suita łowicka i suita lubelska, oraz pieśni i tańce z okresu Księstwa Warszawskiego, polonez i kujawiak. W sierpniu 2005 r. Zespół reprezentował Polskę i województwo świętokrzyskie w Berlinie podczas imprezy „Berlin – Miasto Świata”.

2011-03-07 08:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»KRYSTYNA JUSZKIEWICZ
, Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych Perfekt w Bolesławcu» więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter