Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

W Warsie kupisz alkohol

Od połowy listopada ubiegłego roku w pociągach nie wolno palić tytoniu. Jak się okazuje zaostrzanie przepisów nie dotyczy jednak wszystkich używek.

Uchwalona przez Sejm ustawa o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców wprowadza wiele zmian korzystnych dla przedsiębiorców i ułatwiających prowadzenie działalności. Modyfikacje dotyczą niemal 100 ustaw. Likwidacja barier w wielu przypadkach na dobre wyjdzie też konsumentom.
Jedną ze zmienianych ustaw jest ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dotychczas jej przepisy stanowiły, że w środkach i obiektach komunikacji publicznej zabronione jest sprzedawanie, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych. Po zmianach przepis ten stanowi, że zakaz obowiązuje w środkach i obiektach komunikacji publicznej. Wprowadzono jednak wyjątek od tej zasady dopuszczający sprzedawanie, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych w wagonach restauracyjnych i bufetach w pociągach komunikacji krajowej w odniesieniu do alkoholi zawierających do 4,5 proc. zawartości alkoholu oraz piwa.
Zdaniem ustawodawcy rozwiązanie takie powszechnie stosowane jest w innych krajach europejskich, likwiduje problem dostępności alkoholu w pociągach relacji międzynarodowych i wydaje się, że na obecnym poziomie kultury spożycia alkoholu w Polsce nie będzie godziło w cel ustawy. Ponadto zmiana w założeniu ma być czynnikiem prowadzącym do likwidacji zjawiska nielegalnej sprzedaży alkoholu w pociągach. Zmiana ma wejść w życie 1 lipca. JT

2011-05-19 17:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter