Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Adrenalina ciągnie turystów na wschód

Wartość światowego rynku wyjazdów typu adventure szacuje się na 89 mln dol. Najnowsze modne kierunki to Kamczatka i Syberia. Według Adventure Travel Market Raport 16 proc. wszystkich wyjazdów to właśnie podróże typu adventure.

Wśród ich uczestników 40 proc. stanowią ludzie w wieku 30–41 lat, a 19 proc. to osoby w wieku 50–74 lat. Średnie wydatki przeznaczane na wyjazdy pokazują, że najwięcej wydają mieszkańcy Ameryki Północnej – 917 dol., mieszkańcy Ameryki Łacińskiej – 814 dol., a zaraz za nimi lokują się Europejczycy z kwotą 525 dol. Według raportu 42,5 proc. to koszt sprzętu czy specjalistycznego ubrania, które trzeba zabrać.
Obecnie najpopularniejsze stały się wyprawy z elementami trekkingu. Jak mówią organizatorzy, najbardziej rozwijającym się w tym momencie kierunkiem jest Rosja. Najmodniejsze miejsca to Kamczatka i rejon jeziora Bajkał. Kamczatka, której powierzchnia wynosi 370 tys. km.kw., to obszar stale aktywny wulkanicznie, z ponad 200 kraterami. Bajkał z kolei, wraz z przyległymi terenami, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zauważyć też można coraz większe zainteresowanie koleją transsyberyjską, którą część podróżnych udaje się dalej do Mongolii. Wraz ze zmieniającymi się tendencjami na rynku turystyki aktywnej rośnie liczba osób wybierających tę formę podróżowania. Do tego typu wyjazdów zachęca przede wszystkim egzotyka i chęć przeżycia czegoś niezwykłego. Według Adventure Travel Market Raport 26 proc. respondentów przyznało, że brało udział w takich wyjazdach i że to właśnie słowo „adventure” miało wpływ na ich wybór. MAK

2011-06-15 16:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter