Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Cypr ma nowego ministra turystykiCostas Koumis został nowym wiceministrem turystyki Cypru. Koumis zastąpił na stanowisku Savvasa Perdiosa, który sprawował tę funkcję jako pierwszy od momentu utworzenia ministerstwa 2019 roku.

Nowy wiceminister turystyki Cypru, Costas Koumis, zapowiedział podczas ceremonii przejęcia teki wiceministerstwa, że natychmiast rozpocznie „ciężką pracę”, by zwiększyć wartość sektora turystyki w kraju, pisze cypryjski portal Parikiaki. Koumis zastąpił na stanowisku Savvasa Perdiosa, który piastował je jako pierwszy od 2019 roku, kiedy to urząd ten został utworzony.

Ambicją Koumisa jest uczynienie z Cypru jednego z najważniejszych kierunków turystycznych w Europie, który będzie miał faktyczny wpływ na kształt sektora w regionie. Wiceminister będzie też pracował nad realizacją każdego celu wpisanego w Narodowej Strategii Turystyki. Chodzi między innymi o dalsze wzmacnianie infrastruktury na obszarach turystycznych, inwestowanie w nowe i wspieranie tych, które straciły na znaczeniu. Na pomoc liczyć mogą zarówno ośrodki w typowo turystycznych regionach kraju jak i w interiorze. Kolejnym zadaniem, jakie stawia sobie wiceminister, jest poprawa dostępności Cypru drogą lotniczą, wzmocnienie obecnych rynków źródłowych i otwarcie nowych. Kraj ma inwestować w jakość, zrównoważony rozwój i zasoby ludzkie, wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa, promować transformację cyfrową w turystyce, niszowe formy podróżowania, wzmacniać konkurencyjności produktu turystycznego kraju oraz pomóc w budowie dużych projektów.

Perdios w swoim przemówieniu kończącym pracę na stanowisku wiceministra turystyki powiedział, że w ciągu ostatnich trzech lat poziom zadowolenia klientów odwiedzających Cypr osiągnął 86 procent, a do 2030 roku ma się zwiększyć do 90 procent. 2022 rok, mimo wszystkich przeciwności losu, był całkiem niezły pod względem przychodów, bo udało się osiągnąć 90 procent wartości z 2019 roku, który był rekordowy. Początek tego również był bardzo udany, w styczniu zarejestrowano 90 tysięcy przyjazdów, co jest najlepszym wynikiem w historii.

Costas Koumis ostatnio był członkiem zarządu Cypryjskiej Komisji ds. Usług Publicznych, a od 2014 roku piastował stanowisko wiceprezesa Cypryjskiej Organizacji Turystycznej. Jest absolwentem uniwersytetów w Nikozji i Coventry, gdzie ukończył program MBA. MG

2023-03-08 08:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»

»Alicja Khrais
, Agencja Turystyczna Al`Tur w Stargardzie  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter