Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Pod kontrolą - komentuje Wojciech Fedyk

Turystyczne pytania. Czy nowo powołany Polski Związek Organizatorów Turystyki pozwoli na pełną i potrzebną konsolidację środowiska branży turystycznej, tak jak wcześniej FROT czy OPLOT?

Czy potrzebny jest nam kolejny Kodeks Dobrych Praktyk (TUI) czy po prostu uprawianie turystycznego, rzetelnego rzemiosła na co dzień? Czy branża turystyczna po sezonie odnotuje zyski i czy uniesie ogromne koszty obligatoryjnych, nowych polis ubezpieczeniowych? Czy skuteczne i potrzebne są powstające w tempie lawinowym serwisy wirtualnych doradców turystyczny, infobrokerów turystycznych czy travel asystentów? Czy kiedyś doczekamy się skategoryzowania wszystkich obiektów noclegowych w Polsce i tym samym pewności jakości oferowanych usług hotelowych? Czy nowy samolot promocyjny POT przeniesie polską turystykę na wyższy pułap rozwoju? Czy nowe kampanie promocyjne regionów odniosą sukces
i co dalej, i co potem? Czy z nowych lotnisk nowymi autostradami turyści dojadą na stadiony na EURO 2012? Czy wpompowane w minionym okresie w infrastrukturę turystyczną olbrzymie środki finansowe z UE zostaną kiedyś odzyskane dzięki komercjalizacji usług i produktów turystycznych?
Czy kiedyś powstanie nowoczesny i wielostopniowy oraz wielokierunkowy ogólnopolski system kształcenia kadr dla gospodarki i przemysłu turystycznego? Czy… ?
Turystyka wymaga zadawania sobie stale i stale kolejnych pytań, które jednocześnie wyznaczają granice, do których środowisko turystyczne musi
i powinno peregrynować. Bez pytań nie ma rozwoju! Zatem codziennie stawiajmy sobie kolejne turystyczne pytania, a tym samym kolejne turystyczne cele! Lista pytań pozostaje otwarta!

2011-07-27 16:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter