Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Pogranicze otwiera się na turystów

Region pogranicza polsko-ukraińskiego przyciąga coraz większą liczbę turystów, przede wszystkim tych aktywnych i rodziny z dziećmi. Podkarpacki produkt zawiera szlaki transgraniczne, które umożliwiają zapoznanie z atrakcjami turystycznymi pogranicza i wielowiekowym dziedzictwem kulturowym zarówno polskim, jak i ukraińskim.

Szlaki obejmują Pogórze Dynowskie, Beskid Niski. Ważnymi punktami, dedykowanymi turystyce aktywnej, są obszary polskich i ukraińskich Gór Sanocko-Turczańskich i Bieszczad. Turyści mają możliwość skorzystania tam z wielu atrakcji, między innymi z biwakowania i raftingu nad rzeką Czeremosz. Ponadto przygotowane są trasy do jazdy samochodami terenowymi, które ciągną się przez Drohobycz, Stryj, Dolinę, Stanisławów i Jaremcze.
– Zależy nam na naszych biurach, bo w ten sposób pieniądze turystów zostaną w naszym regionie. Ideą jest przyciągnięcie gości na Podkarpacie i danie im wartości dodanej w postaci możliwości spędzenia dodatkowych 2-3 dni za granicą – mówi Agata Sarna, kierownik oddziału turystyki w Departamencie Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego woj. podkarpackiego. MAK JM

2011-08-08 16:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter