Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PODRÓŻE PO POLSCE

Zabytki będzie można zwiedzać z aplikacją85 proc. Polaków uważa, że ochrona zabytków jest ważna, ale zwiedza je tylko 20 proc. badanych, podaje Polska Organizacja Turystyczna. W pozyskaniu większej liczby turystów pomóc ma nowa aplikacja, która zacznie powstawać.

 POT oraz Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków będą współpracować w zakresie promocji polskich zabytków. Chodzi o stworzenie aplikacji MonumentApp oraz portalu i magazynu „Spotkania z Zabytkami” – deklaracja o współpracy przy tym przedsięwzięciu została podpisana przez obie instytucje. W ceremonii uczestniczyli wiceminister turystyki Andrzej Gut-Mostowy i minister kultury i dziedzictwa kulturowego Piotr Gliński.

Narzędzia mają być źródłem inspiracji i wiedzy o najważniejszych obiektach historycznych w Polsce. 

 - Ponad 80 proc. Polaków uważa, że zabytki są ważne i chce je lepiej poznać. Dostarczamy narzędzie, które to ułatwi – aplikacja, portal i kwartalnik będą wspólnie stanowić źródło inspiracji dla turystów i pasjonatów zabytków i historii, aby umożliwić im poznanie Polski w dostępny sposób. To funkcjonalne kompendium wiedzy podane w innowacyjny sposób, dzięki któremu każdy turysta łatwo znajdzie atrakcje turystyczne dotyczące zabytków i zaplanuje zwiedzanie – mówi wiceminister.

Aplikacja ma także pełnić funkcję społecznościową - odbiorcy będą mogli współtworzyć opisy, dzielić się swoimi odkryciami, pokazywać nieznane atrakcje oraz tworzyć własne mapy i plany wycieczek. MonumentApp oferuje również gotowe propozycje tras, wskazując np. miejsca związane z popularnymi serialami, postaciami literackimi czy, po prostu, najpiękniejsze widoki. MG

2023-06-28 07:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter