Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY 

Wakacyjne wyjazdy wysoko na liście wydatków Polaków  

Multiagent Travelplanet.pl wspólnie z Research Partner przeprowadził badanie pt. „Wakacje Polaków w inflacji”. Ujawniło ono, że mimo wysokiej inflacji z urlopu zrezygnuje zaledwie 21 proc. ankietowanych, przede wszystkim ze względu na drożyznę. Pozostałe ok. 80 proc. respondentów deklaruje, że tego lata wyjedzie na wakacje (49 proc.) lub, że bierze taką ewentualność poważnie pod uwagę (30 proc.).

Ci którzy na pewno wyjadą na wakacje stwierdzili, że wakacyjny wyjazd to pierwszy pomysł na wydanie dodatkowych pieniędzy (26 proc.), które niespodziewanie pojawiłyby się w domowym budżecie, cel ważniejszy niż spłata kredytu (20 proc.) i jedna z ostatnich pozycji, którą należałoby skreślić z powodu nieprzewidzianych wydatków. Ci, którzy na razie rozważają wyjazd na wakacje, dodatkowe środki przeznaczyliby je zarówno na wakacje, jak i spłatę kredytu, ale priorytetem byłyby bieżące wydatki (28 proc.).

Badania ujawniły też, że Polacy przeznaczą na wypoczynek najczęściej 7,5 - 10 tys. zł (83 proc. klientów biur podróży założyło rezerwacje w tym przedziale), 2 - 2,5 tys. zł wydadzą na w przeliczeniu na jedną osobę. Ponad 10 tys. zł na zamierza przeznaczyć 9 proc. ankietowanych zdecydowanych na wyjazd. MO, foto Pixabay

2023-06-28 11:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter