Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Stanisław Wojtera członkiem zarządu ACI EuropePrezes Polskich Portów Lotniczych został wybrany do zarządu Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych - ACI Europe. W głosowaniu przeprowadzonym w Barcelonie wygrał z Jesusem Caballero Pinto, prezesem lotniska w Sofii.

- To wielki zaszczyt, ale też docenienie roli Polskich Portów Lotniczych i równocześnie sukces Polski. Ważne jest, aby w organizacji takiej, jak ACI był również uwzględniony silny głos z naszego regionu – mówi Stanisław Wojtera.

Prezes PPL przekonywał, że Europa Środkowo-Wschodnia to region, który rozwija się i nadal będzie się szybko rozwijał, co wymaga zrozumienia ze strony władz Unii Europejskiej. Jak wyjaśnia, rolą ACI Europe jest inicjowanie i koordynacja współpracy międzynarodowej lotnisk i instytucji współpracujących. Dzięki temu można się rozwijać, bazując na wspólnej wiedzy i doświadczeniach oraz jednocześnie lepiej wykorzystywać potencjał. – Cieszę się, że będę miał wpływ na rozwój lotnictwa w nadchodzącym okresie, kiedy stoją przed nami nowe wyzwania, a jednocześnie po skali ruchu, jaki obecnie notujemy, widzimy, jak bardzo ludzie chcą latać i jak bardzo lotnictwo jest potrzebne – podkreśla.

Jako członek zarządu ACI Europe zamierza sprzeciwiać się regulacjom ograniczającym lotnictwo, działać na rzecz portów regionalnych i dobrego wizerunku lotnictwa jako branży.

Stanisław Wojtera jest prezesem Polskich Portów Lotniczych od 2020 roku. Za jego kadencji Polskie Porty Lotnicze założyły w 2021 roku Stowarzyszenie Portów Lotniczych Grupy Wyszehradzkiej (V4+ Airports Association), które służy bieżącej wymianie doświadczeń i jest organizatorem międzynarodowej konferencji AIR (edycja 2023 odbędzie się w Słowenii). W czerwcu tego roku przedstawiciele ok. 60 portów lotniczych spotkali się na posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego ACI.

Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (Airports Council International Europe) to europejskie stowarzyszenie branżowe, które wspiera interesy europejskich portów lotniczych. Służy wymianie doświadczeń i promuje najlepsze rozwiązania w zarządzaniu i eksploatacji portów lotniczych. Członkowie to ponad 600 operatorów lotnisk różnej wielkości w 58 krajach europejskich, obsługujący ponad 90 proc. komercyjnego ruchu lotniczego w Europie. Zadaniem ACI Europe jest też aktywny lobbing w instytucjach europejskich. Prezesem zarządu ACI Europe jest Javier Marin, wiceprezes hiszpańskiego grupy zarządzającej lotniskami AENA. ACI Europe jest częścią ogólnoświatowego stowarzyszenia ACI World. MG

2023-06-29 08:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter