Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Wizz Air będzie latał airbusem z ChinWizz Air jako pierwszy przewoźnik z Europy dostanie samolot airbus A321neo, który zostanie zmontowany w Chinach. Dostawa nastąpi w tym roku.

Nowy samolot powstanie na linii montażu końcowego Airbusa w Tiencin. Będzie to 92 airbus A321neo Wizz Air, co oznacza, że udział technologii „neo” w globalnej flocie Wizz Air wzrośnie do ponad 50 proc.

Airbus A321neo na pokład zabrać może 239 pasażerów w konfiguracji jednoklasowej. Zapewnia on najniższe spalanie paliwa na pasażera, co pomaga obniżyć koszty i emisję dwutlenku węgla.  Lot jest zasilany 10 proc. mieszanką zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). - Jako najbardziej wydajny obecnie samolot wąskokadłubowy, Airbus A321neo jest naszym samolotem z wyboru. Oprócz wyjątkowej ekonomiki operacyjnej, zapewnia podstawę do utrzymania naszej pozycji jako jednej z najbardziej zrównoważonych linii lotniczych na świecie. Pomaga nam to w dalszym zmniejszaniu intensywności emisji dwutlenku węgla na pasażera, nawet gdy się rozwijamy – komentuje József Váradi, prezes Grupy Wizz Air. MG

2023-06-29 08:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter