Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE 

Olga Kiefalojani ponownie minister turystyki Grecji

Grecki premier Kyriakos Mitsotakis mianował Olgę Kiefalojani ministrem turystyki Grecji. Kiefalojani pełniła tę funkcję w latach 2012 - 2015 w rządzie prowadzonym przez Antonisa Samarasa.

Kiefalojani jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Narodowym w Atenach, także studiów z prawa handlowego oraz korporacyjnego w King’s College London i stosunków międzynarodowych na Fletcher School of Law and Dimplomacy na Tufts University.

W 1999 r. rozpoczęła praktykę prawniczą, pracując m.in. jako doradca prawny w przedsiębiorstwach i podmiotach działających w ramach Komisji Europejskiej. W latach 2004 - 2006 doradzała w sprawach prawnych ówczesnemu premierowi Kostasowi Karamanlisowi. W 2007 r., kiedy zdobyła w wyborach mandat poselski, rozpoczęła się jej działalność parlamentarna. Na przestrzeni ostatnich lat jako posłanka zasiadała w różnych komisjach parlamentarnych: Stałej Komisji Obrony Narodowej i Spraw Zagranicznych, Stałej Komisji ds. Produkcji i Handlu oraz Specjalnej Stałej Komisji ds. Instytucji i Przejrzystości.

Wiceministrem turystyki mianowano Élenę Rápti. MO, foto Politika Kritis

2023-06-29 10:49:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter