Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY 

Litwini, Łotysze i Polacy jeżdżą na Białoruś w ramach programu bezwizowego

By zwiększyć liczbę turystów odwiedzających Białoruś tamtejsze władze wprowadziły w ubiegłym roku program ruchu bezwizowego z wybranymi krajami. Od kwietnia ub.r. bez wizy mogli na Białoruś wjechać obywatele Litwy i Łotwy, a od lipca - Polski. Teraz portal Schengenvisainfom.com, powołując się na dane Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi, podaje, że od tamtego czasu Białoruś odwiedziło prawie 600 tys. turystów z tych krajów. Ponad połowę stanowili odwiedzający z Litwy - było ich 387 tys. Dużo mniej było Łotyszy - 131 tys. i Polaków - 41 tys.

Komitet podał też dane o ruchu turystycznym w tym roku. Od stycznia do czerwca z trzech wymienionych krajów przyjechało na Białoruś w sumie 214 tys. turystów, w tym 138 tys. obywateli Litwy, 43 tys. obywateli Łotwy i 19 tys. obywateli Polski.

Ruch bezwizowy między tymi krajami a Białorusią obowiązuje do 31 grudnia 2023 r. Między 4 a 24 lipca br. Białoruś uruchomi natomiast program ruchu bezwizowego dla obywateli 73 krajów świata, by zapewnić im możliwość udziału w wydarzeniach kulturalnych (warunkiem wjazdu jest posiadanie biletu na koncert). MO, foto RMF24

2023-07-03 08:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter