Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Europa jest gotowa na turystyczny rekordOdłożony popyt nadal napędza sprzedaż w branży turystycznej i to pomimo wzrostu cen wyjazdów wakacyjnych, stwierdzili uczestnicy szczytu Destination Europe Summit, który odbył się w Brukseli.

Na szczycie spotkali się liderzy branży turystycznej i politycy z Europy i spoza kontynentu, pisze Euronews. Jak mówili uczestnicy, rezerwacji na ten sezon letni znów przybyło po zniesieniu ograniczeń covidowych. Wpływ wojny w Ukrainie na sektor turystyczny wydaje się być ograniczony.

Glenn Fogel, prezes Booking.com potwierdza, że ożywienie jest bardzo duże, ale jeszcze nie doszło do pełnego odrodzenia ruchu turystycznego, bo w dalszym ciągu brakuje gości z Azji. Problemem branży jest natomiast to, że każdego dnia coś gdzieś się wydarza, a przedsiębiorcy muszą sobie z tym radzić.

Thierry Breton, europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego, podkreśla, że Europa jest najważniejszym kierunkiem turystycznym na świecie. - Ale tak, mamy tę wojnę, ta wojna zdecydowanie zmienia wiele rzeczy – uważa.

Jednym z głównych tematów szczytu było to, jak ułatwić przyjazdy do Europy. Poprawa łączności, rozwiązanie problemu niedoborów kadr i szybsze wdrażanie nowych cyfrowych systemów wizowych w UE w celu usprawnienia podróży to kluczowe kwestie w ocenie ekspertów. - Musimy pamiętać, że kraje na całym świecie inwestują dużo pieniędzy w infrastrukturę, upraszczają procedury wizowe – zaznacza Jorge Casal, starszy wiceprezes ds. nowych rynków i spraw publicznych w Global Blue. - Oczywiście, im łatwiejszy, bezproblemowy jest proces dla kogoś, kto odwiedza kraj, tym lepiej. Ale aby naprawdę osiągnąć pełne ożywienie branży turystycznej, myślę, że wszystkie tego rodzaju środki należy wprowadzić jak najszybciej – dodaje. Luís Araújo, były prezes Turismo de Portugal zwraca uwagę, że jeśli dostępność lotnicza kontynentu nie będzie wystarczająca, jeśli podróż nie będzie bezproblemowa, Europa nigdy nie wygra z innymi kierunkami takimi jak Azja, Afryka, czy obie Ameryki.

Thierry Breton dodaje, że Europa powinna wdrażać do turystyki rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, a Feria Kazemi, szefowa ds. współpracy w Google Travel na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki mówi, że ludzie coraz bardziej zwracają uwagę przy podróżach na kwestie środowiskowe. - W skali globalnej zaobserwowaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy w porównaniu z poprzednimi 12 miesiącami, że wyszukiwania w internecie dotyczące zrównoważonych podróży wzrosły o 36 procent rok do roku – twierdzi. Alternatywą dla lotów mogą być połączenia kolejowe, szczególnie przy trasach liczących od 800 do 1500 km. MG

2023-07-04 08:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter