Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


AKCJA SPOŁECZNA

W wakacje chrońmy dzieci przed wykorzystaniem seksualnymKażdy może się włączyć w ochronę dzieci – nie wolno odwracać wzroku, trzeba działać – twierdzi DRV. Związek, we współpracy z ECPAT Deutschland, organizacją walczącą z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich, rozpoczął akcję informacyjną. Przystąpiła do niej również policja.

Na wybranych lotniskach i dworcach – m.in. we Frankfurcie nad Menem, Hanowerze i Kolonii/Bonn, pojawiły się plakaty informujące o problemie seksualnego wykorzystywania dzieci. Celem jest zwrócenie uwagi podróżnych na problem i zachęcenie do podjęcia działań, kiedy zachodzi podejrzenie, że do takiej przemocy może dochodzić.

Akcja prowadzona jest nie tylko z udziałem organów państwowych i społecznych, ale też touroperatorów DER Touristik, Forum Anders Reisen, TUI und Studiosus oraz targów ITB Berlin.

Przemoc seksualna wobec dzieci jest czynem zabronionym i nie może być tematem tabu ani w domu, ani na urlopie. Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że nawet jeśli obywatel Niemiec dopuści się go za granicą, będzie ścigany i sądzony po powrocie do kraju. MG

2023-07-05 08:26:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter