Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LOTNISKA

Rzeszów: W jednym miesiącu obsłużyliśmy ponad 100 tysięcy pasażerów104 279 podróżnych skorzystało w czerwcu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. To nowy miesięczny rekord, twierdzą przedstawiciele portu, konkretnie o 8 proc. lepszy od najlepszego do tej pory lipca ubiegłego roku.

Jeszcze lepiej wyglądają statystyki za całe pierwsze półrocze 2023 roku – od stycznia do czerwca z usług lotniska skorzystało ponad 440 tys. podróżnych, czyli o 22 proc. więcej niż w dotychczas rekordowej pierwszej połowie 2019 roku.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z przewoźnikami i touroperatorami zaoferowaliśmy atrakcyjną siatkę połączeń, która - jak się okazuje - trafiła w oczekiwania naszych pasażerów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Analiza systemów rezerwacyjnych wskazuje, że możemy spodziewać się równie dużego obłożenia lotów w kolejnych miesiącach wakacyjnych, więc podtrzymamy dobrą passę – dodaje.

Z Rzeszowa pasażerowie najczęściej latają czarterami – do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu, których w czerwcu było ponad 35 tysięcy. To efekt konsekwentnego rozwoju współpracy portu w Jasionce z największymi polskimi touroperatorami, a także stopniowego rozszerzania oferty na rynek ukraiński. Dotychczas najlepszy miesiąc w czarterach (czerwiec ub. roku) dał 24 tys. osób.

Linie niskokosztowe przewiozły w sumie ponad 33 tys. pasażerów, w tym m.in. do popularnych destynacji wakacyjnych, takich jak Zadar (Ryanair) czy Rzym (Wizz Air). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również oferowane przez LOT połączenie transatlantyckie do amerykańskiego Newarku oraz krajowa trasa do Gdańska. Łącznie

narodowy przewoźnik obsłużył w ubiegłym miesiącu na podrzeszowskim lotnisku ponad 22 tys. pasażerów. MG

2023-07-07 07:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter