Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


REGIONY 
Coraz więcej turystów w Małopolsce

W pierwszym tygodniu lipca w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Małopolska i Kraków dobrze wykorzystali swoją szansę!” podsumowująca pierwsze półrocze 2023 r. w turystyce regionu.

Choć pod względem frekwencji małopolska turystyka jeszcze nie wyrównała statystyk z 2019 r. (region odwiedziło 18 mln turystów, w tym 3,7 mln zagranicznych gości) wiele zapowiada, że 2023 r. będzie dobrym rokiem dla tego sektora gospodarki. Dzięki kampanii marketingowej „Małopolska – cel podróży” realizowanej na rynkach: niemieckim, brytyjskim, austriackim, szwajcarskim, włoskim, skandynawskim i amerykańskim w II kwartale br. odnotowano 26 proc. więcej turystów zagranicznych niż w II kw. 2022 r. (porównując czerwiec 2023 do czerwca 2022 wzrost wynosi 43 proc.).

Jeśli chodzi o turystów krajowych, w I kwartale br. było ich 4 mln, wzrosty sięgają 7 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Turyści przyjeżdżali głównie z woj. mazowieckiego, śląskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego. 14 proc. turystów stanowili odwiedzający z regionu. MO, foto Marek Długopolski

2023-07-07 17:11:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter