Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Minister do linii lotniczych: Za bardzo windujecie ceny. Oczekuję wyjaśnieńLinie lotnicze korzystają z boomu na podróże i zbyt mocno podnoszą ceny biletów, twierdzi minister przemysłu Włoch Adolfo Urso i domaga się wyjaśnień.

Urso nakazał organowi nadzorującemu inflację, aby wezwał główne linie lotnicze obsługujące włoskie trasy na spotkanie, ponieważ taryfy na obecnym poziomie „nie są uzasadnione nawet inflacją”, donosi agencja Reutera. W rozmowach – jeden na jeden uczestniczyć mieli przedstawiciele Ryanaira, Wizz Aira, easyJet, AeroItalii, ITA Airways i NEOS. W ostatnich miesiącach Urso zwoływał podobne spotkania w sprawie cen makaronu i produktów dla dzieci.

Na razie nie wiadomo, czy panel składający się z organów publicznych i stowarzyszeń konsumenckich, który został utworzony w celu monitorowania nietypowych ruchów cen, może wpłynąć na działania producentów i sprzedawców detalicznych, ale minister zapowiedział, że będzie wywierał „moralną presję”.

Włoskie stowarzyszenie turystyczne Assoturismo prognozuje, że tego lata liczba przylotów do kraju wróci do rekordowego poziomu sprzed pandemii – w odpowiedzi na ten wysoki popyt przewoźnicy podnieśli ceny. W grudniu włoski organ nadzoru antymonopolowego wszczął dochodzenie w sprawie możliwego ustalania cen lotów na Sycylię i z powrotem przez różne linie lotnicze, w tym Ryanaira, Wizz Aira i easyJet.

Włoski urząd lotnictwa cywilnego Enac poinformował natomiast, że odbył spotkanie z przewoźnikami, aby upewnić się, że są przygotowani do zapewnienia „bezpieczeństwa i wydajności” przed wzrostem ruchu spodziewanym w szczytowych miesiącach letnich w lipcu i sierpniu. MG

2023-07-11 06:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter