Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Węgierska turystyka jeszcze na poziomach sprzed pandemiiW tym roku liczba turystów wypoczywających na Węgrzech ma wzrosnąć o 10-15 proc. wobec zeszłego roku. To oznacza, że dojdzie do poziomów 90-95 proc. wartości zanotowanych przed pandemią.

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku obiekty noclegowe sprzedały 12,2 mln noclegów, czyli o 4 proc. więcej niż przed rokiem, podaje portal Tourism Review. Głównym motorem napędzającym ruch były przyjazdy z zagranicy. W przypadku podróżnych z Włoch wskaźnik ten niemal się podwoił, gości z Niemiec było o 25 proc. więcej, a z Wielkiej Brytanii o 33 proc. jednocześnie o 6 proc. spadła turystyka krajowa.

Turyści najczęściej wybierają się nad Balaton, w region Gyula na wschodzie i południu Węgier, Győr-Pannonhalma na zachodzie kraju oraz region winiarski Pécs-Villány na południu. Podróżni z dalekich krajów preferują natomiast Budapeszt. Gości przyciągają też wielkie międzynarodowe wydarzenia sportowe i kulturalne, takie jak Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce.

Turystyka stanowi prawie 13 procent PKB kraju. Wpływy walutowe generowane przez działalność sektora mają znaczący udział w bilansie walutowym kraju i pomagają w utrzymaniu stabilności gospodarczej. MG

2023-07-11 07:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter