Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

Wzrost ruchu na polskich lotniskach

Ze statystyki przewozów pasażerskich przeprowadzonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego wynika, że w I półroczu br. przez polskie porty lotnicze obsłużonych zostało ponad 9 mln pasażerów. W porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku, lotniska odnotowały wzrost przewozów o ponad 600 tys osób.

Po kryzysie światowym ruch przewozowy na lotniskach w Polsce zaczął się normować. Wyraźną poprawę odnotował zwłaszcza port lotniczy im. Chopina w Warszawie, który w pierwszym kwartale br. roku obsłużył ok. 4,2 mln pasażerów. Rok wcześniej w pierwszym półroczu liczba osób korzystających z transportu na warszawskim lotnisku sięgała nieco ponad 3,9 mln. Na drugim miejscu pod względem ruchu lotniczego uplasowało się port Kraków-Balice, z którego skorzystało 1,3 mln pasażerów o 80 367 więcej niż w analogicznym okresie 2010r. Pierwsze półrocze 2011r. przyniosło 7 proc. wzrost pasażerów na lotniskach w Polsce. Sytuacja na rynku przewozów pasażerskich uległa znacznej poprawie zwłaszcza w II kwartale br. – podaje ULC. Podobnie jak w pierwszym kwartale 2011r. najwięcej pasażerów w drugim półroczu br. odnotowało lotnisko w Warszawie – ponad 2,4 mln, przy czym Kraków-Balice 7,9 tys. W okresie kwiecień-czerwiec ULC zanotowało 11 proc. wzrost obsługi pasażerów na lotniskach w porównaniu z II kwartałem roku ubiegłego.
Z raportu Tripsta.pl natomiast wynika, że najczęściej samolotem latamy na zagraniczne wakacje (70 proc. badanych) oraz w odwiedziny do rodziny lub znajomych mieszkających poza granicami Polski (42 proc.). Z usług linii lotniczych korzystają zazwyczaj osoby w wieku 26-39 lat i to nie tylko przy okazji wyjazdu na urlop, ale także w przypadku podróży w celach zarobkowych. ŁKO MG

2011-08-30 16:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter