Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Kiedy dzieci idą do szkoły, bilety lotnicze taniejąW październiku loty do Hiszpanii są o około 30 euro od osoby tańsze w porównaniu z okresem wakacyjnym. Średnio kosztują 139 euro za podróż, twierdzi portal Kiwi.

Serwis przeanalizował trendy posezonowe i stwierdził, że najczęściej wybieranym momentem na podróż jest 1 września. Klienci chętnie wyjeżdżają w pierwszej połowie września, ale dużą popularnością cieszy się także październik. Wtedy najczęściej w podróż wybierają się pary.

Z danych Kiwi wynika, że 36 proc. użytkowników tego serwisu w okresie jesiennym zamierza spędzić za granicą od jednego do dwóch tygodni. Najczęściej wypoczywać będą na południu Europy. Niemal co trzeci wyjedzie na przedłużony weekend, który potrwa od 4 do 6 dni, prawie tyle samo rezerwuje wojaże na 3 dni.

Wśród najczęściej wybieranych kierunków znalazły się Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Grecja, Francja, Portugalia, Chorwacja, Norwegia, Niemcy i Szwecja.

Najmniej w październiku klienci płacili za loty do Włoch – średnio 96 euro, czyli o 19 euro mniej niż we wrześniu. Dużą różnicę w cenie widać przy Norwegii – wynosi ona niemal 50 proc. w porównaniu ze stawkami w środku lata. We wrześniu cena biletu wynosi średnio 43 euro, w sierpniu było to 88 euro. MG

2023-08-22 14:59:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter